İlçe programlarında vatandaşlarla buluşan ve esnaf ziyaretleri yapan Çiğdem Karaaslan, son olarak Canik’te yoğun bir program gerçekleştirdi. Canik ilçesindeki programında ilk olarak esnaf ile toplantı yapan Karaaslan, sonrasında kadın seçmenlerle buluştu. Esnafların ve kadınların taleplerini dinleyen Karaaslan, 14 Mayıs seçimleri için ise destek istedi.

İlçede esnaf turu yaptıktan sonra Gebililer Derneği'ni, Devgeriş Köyü Derneği’ni ve SAMGÜDEF’i de ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Canik bölgesinde son yıllarda yaşanan büyük ve hızlı değişim ve dönüşüme dikkati çekti. Karaaslan, "İlçe halkının büyük takdiriyle karşılanan ve Canik'te modern yaşam olanaklarını artıran bu büyük değişim ve gelişim, elbette ki AK Parti hükümetlerimizin, Büyükşehir Belediyemizin ve İlçe Belediyemizin özverili çalışmasıyla gerçekleşti." dedi.

14 Mayıs sonrası sadece Canik'te değil Samsun genelinde yepyeni bir dönemi başlatacaklarını vurgulayan Karaaslan, "Hükümetlerimiz tarafından kazandırılan eserler, Büyükşehir Belediyemizce hızla tamamlanan altyapı çalışmaları, Canik İlçe Belediyemizin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği örnek projeler başta olmak üzere şehrimiz bugüne kadar hayata geçirdiğimiz hizmet ve eserlerin nicelerine 14 Mayıs’tan sonra da kavuşacak. İlimiz genelinde hemşehrilerimiz yeni iş imkânlarıyla buluşacak. İstihdam alanındaki yeni hamlelerimizin ardı arkası kesilmeyecek" diye konuştu.

Türkiye'nin; yerli ve milli akıllı cihazı TOGG ile, 710 milyar metreküplük doğal gaz keşfiyle, savunma sanayiinde kat ettiği mesafe ile 'olmaz, başarılamaz' denilenleri yapmaya başladığını anımsatan Çiğdem Karaaslan, "Türkiye başta enerji olmak üzere birçok alanda hızla yükselen, bu alanlarda bağımsızlığını ilan eden bir ülke haline geliyor. Üretimle, yatırımla, ihracatla, istihdamla büyümeye devam ediyor. Samsun ve Türkiye için yapacak daha çok işimiz var. 14 Mayıs sonrası yine milletimizle el ele, yürek yüreğe ülkemiz için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.