Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

“19 Mayıs 1919; tarihi zaferlerle dolu milletimizin istiklal aşkının ve vatan sevgisinin tüm dünyaya ilan edildiği, zorluklar karşısında giderek daha da artan direniş ruhuyla ecdadımızın tarih yazdığı gündür. 19 Mayıs’ta milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda topyekûn mücadele vermiş, imkân karşısında imanıyla yazdığı kahramanlık destanıyla kutlu bir zafere erişmiştir.

104 yıl önce 19 Mayıs’ta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Samsun’da coşkuyla karşıladığımız o gün yaşadığımız tarifsiz gururu ve heyecanı bugün de yaşıyoruz. Milli Mücadelemizi başlatan ilk adımın atıldığı Samsun'umuzdan Anadolu’ya dalga dalga yayılan istiklal ve istikbal ruhu, milletimizin azmiyle katlanarak büyümüş ve Cumhuriyetimizin İlanı’na giden yolu açmıştır.

Kahraman ecdadımız tarih boyunca her dönem, vatanımıza kast eden hainler karşısında dimdik durmuş, cesaretiyle her zorluğu aşmış, mukaddes bildiği değerleri canı pahasına muhafaza etmiştir. Birlik ve beraberliğimizden aldığımız kuvvetle her güçlüğün üstesinden başarıyla gelmiş bir millet olarak bugün de her alanda sürdürdüğümüz tavizsiz mücadeleyle yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Ülkemiz 19 Mayıs’tan aldığı ilhamla milli meselelerdeki ilkeli ve sağlam duruşuyla bugün de dostlarına güven, düşmanlarına korku vererek yürüyüşünü sürdürmektedir.

Aziz milletimize ve ülkemize yönelik çirkin niyetler besleyen, Türkiye’nin önünü kesmek isteyen odaklar asla emellerine ulaşamayacaktır. Bunun en güçlü delili de, 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlayarak tüm yurdu çepeçevre saran mücadele kararlılığıdır.

Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda, ülkemizin aydınlık yüzü olan kıymetli gençlerimizin Türkiye’yi her alanda daha da ileri taşıyacağına ve aziz şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağına yürekten inanıyorum.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı en içten dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum."