Siyaset
Giriş Tarihi : 16-02-2023 10:57

Karaaslan'dan Miraç Gecesi mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Miraç Gecesi” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan'dan Miraç Gecesi mesajı

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

“İçinde sayısız hikmet barındıran, bereketiyle yeryüzünü kuşatan mübarek Miraç Gecesi’ne bir kez daha ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya uzanan yolculuğunu ifade eden, yaşanan sıkıntılı günlerden sonra gönüllere teselli mahiyetinde gerçekleşen miraç hadisesi, inananlar için nice sırrı içinde saklamaktadır.

Bu günlerde, ülkemizi yasa boğan Kahranmaraş merkezli depremlerde yitirdiğimiz canlarımızın üzüntüsünü yaşıyoruz. Depremlerde ebediyete irtihal eden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralılarımıza ve aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Devletimizin tüm imkânlarını ilk andan itibaren seferber ettiği, 85 milyon milletimizle kenetlenerek, güçlü bir beraberlik ve dayanışma içerisinde depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını hızla gidermeye çalıştığımız, milletçe yardım elimizi uzattığımız bu günlerde Yüce Allah’tan duamız, bu zorlu günleri en kısa sürede atlatmamızdır.

Bu müstesna gecede; vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize dualarımızı iletiyoruz. Miraç Gecemizin milletimizin, İslam âleminin ve insanlığın selametine vesile olmasını Yüce Rabb’imden niyaz ediyorum.”

AdminAdmin