Türkiye'de deprem nedeniyle 50 bine yakın insanın hayatını kaybettiği ve asrın felaketi nedeniyle milyonlarca vatandaşın büyük acılarla karşı karşıya kaldığı bir dönem de ülkede siyasi tiyatro oynandığını dile getiren Şahin; "Son 1 hafta içinde muhalefet siyasetinde yaşanan gelişmeler adeta komedi siyasetine dönüştüğü gibi halkımızı da derinden yaralamıştır. Ülkemizin gündemi deprem olması gerekirken yaşananlar siyaset adına hem üzücü hem de düşündürücüdür." dedi.

Cumhur ittifakı olarak halkın yanında olmaya, yaraları sarmaya devam edeceklerini belirten Şahin; " Dün olduğu gibi bugün de, yarın da milletimizle birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Halkımızın özlemlerine, beklentilerine, sorunlarına daha da sahip çıkarak ülkemizi büyütmeye insanlarımızın dertlerine deva olmaya devam edecegiz." diye konuştu.

Son dönem de partilerinin oylarında büyük bir çıkış yakalandığını bunun da milletle hemhal olmaktan geçtiğini sözlerine ekleyen Şahin; " Partimiz ilkeli siyaset anlayışı ve halkıyla birlikte yürüttüğü duruşunu her geçen gün büyüterek devam etmektedir. Seçimlerinde büyük sürprizini BBP yapacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.