Samsun Haber
Giriş Tarihi : 13-03-2023 16:11

Samsun Belediye Hamamı inşaatı devam ediyor! Bu tarihte bitecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım İlçesi’nde yaptırılan belediye hamamı inşaatı devam ediyor. Proje alanında inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hamam kültürü bizim geleneğimizin bir parçası. Buradaki tarihi dokuyu koruyarak Belediye Hamamını yeniden inşa ediyoruz. Daha modern bir tarzla hizmet verecek. İçerisinde yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları her detay bu şehrin insanına özel olarak tasarlandı” dedi.

Samsun Belediye Hamamı inşaatı devam ediyor! Bu tarihte bitecek

Tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu Samsun, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla isminden daha fazla söz ettiriyor. Türk geleneğinin önemli unsurlarından hamamların yeniden eski albenisine kavuşması noktasında önemli çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi İlkadım İlçesi’ndeki eski belediye hamamını yeniden inşa ediyor. İnşaat çalışmalarının hızla sürdüğü projede yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları ile otopark yer alıyor. Yapımı hızla devam eden ve inşaatı 450 gün sürecek olan hamamın Haziran 2023'te hizmete açılması planlanıyor.

‘DAHA MODERN OLACAK’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, proje inşaat alanında gelinen son durum hakkında bilgi aldı. Daha modern ve tarihi dokusu korunarak bir hamam inşa ettiklerini ifade eden Başkan Demir, “Bu projeyi çok önemsiyoruz. Hamam kültürü bizim geleneğimizin bir parçası. Buradaki tarihi dokuyu koruyarak Belediye Hamamını yeniden inşa ediyoruz. Daha modern bir tarzla hizmet verecek bir hamam olacak. İçerisinde yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları her detay bu şehrin insanına özel olarak tasarlandı. İnşaat çalışmalarımız hızla sürüyor. Şu anda projede fiziki gerçekleşme yüzde 46. İnşallah bu projeyi yakında hizmete açacağız” dedi.

AdminAdmin