Samsun Haber
Giriş Tarihi : 22-08-2022 17:44   Güncelleme : 22-08-2022 17:53

Samsun Cumhuriyet Meydanı'na yeni asfalt

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin TEKNOFEST çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı 19 Mayıs Bulvarı’ndaki 700 metrelik bozuk asfaltı kazıyarak yenileme çalışması başlattı.

Samsun Cumhuriyet Meydanı'na yeni asfalt

Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanındaki çalışmaları gece-gündüz sürdürüyor. Atatürk Bulvarı’nın kısa sürede yenileyen Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Cumhuriyet Meydanı 19 Mayıs Bulvarı’nda da çalışma başlattı. 700 metrelik alanda bozuk olan yolu kazıyan ekipler, asfaltlama çalışması başlattı.

Önemli bir kısmı tamamlanan yolun diğer yarısı da kısa sürede tamamlanacak. Trafik akışının aksamaması için ekipler çalışmalarını gece sürdürüyor. Şuana kadar 800 ton asfalt döküldü. Şehir merkezindeki yol asfaltlamalarında trafiğin etkilenmemesi ve vatandaşlara rahatsızlık vermemesi için çalışmaların gece yapıldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Kent merkezindeki ulaşım ve trafik problemlerini ortadan kaldırmak için bozulmuş, kötü durumda olan Atatürk Bulvarı’nın asfaltını yeniledik. 18 kilometrelik kara ve deniz bandındaki çalışmaları 17 günde tamamladık. Ekiplerimiz şimdi de 19 Mayıs Bulvarı'nı yeniliyor. Eski bozuk asfaltı kazıyarak yeni asfalt döktük. 4 gün önce başlayan çalışmaların yarısı bitti. Kalan kısmı da kısa sürede sona erecek. Şimdiden yeni yolun vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum" dedi.

AdminAdmin