Başkan Mustafa Demir, “Afetzede vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk, bölgede yaralar sarılana kadar, depremin izleri silinene kadar yanlarında olmaya da devam edeceğiz” derken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş ise, “Adeta birbirleriyle yarışırcasına görevlerini aşkla yapan ekiple karşılaştım.
Bu beni çok sevindirip duygulandırdı” dedi.

Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubatta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarına Kahramanmaraş kent merkezinde devam eden Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile Samsun Anakent Turizm A.Ş. personelleri özveriyle görev yapıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri deprem bölgesinde yaptığı çalışmalarla afetzede vatandaşlara uzanan el, yaslanacak omuz oldu.

‘HERKESİN DESTEĞİ İLE ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kendileri için canla başla çalıştıklarını dile getiren ev hanımı afetzede Sevilay Seven, “Böyle günlerde hakikaten insan yaslanacak bir omuz, uzatacak bir el istiyor. Biz de bunu ülkemizin ve Samsun’un kıymetli vatandaşlarında gördük ve hissettik. Adeta kıyamet yaşadık. Zor günler geçiriyoruz. Maddi manevi ve insani çok kaybımız var. Herkesin desteği ile inşallah üstesinden geleceğiz. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

‘GÖNÜLLERİ FETETTİLER’

Sıcak yemek dağıtımında gönüllü olarak görev yaparak Büyükşehir Belediyesi ekiplerine yardım eden 38 yaşındaki afetzede Elif Umay Üdürgücü, “Samsun Büyükşehir Belediyesi, hizmetleri ve yoğun mücadeleleriyle bizlerin gönlünü fethetti. Personellerin yaklaşımı ve yardım etme azmi, bizleri mutlu etti. Onlara minnettarız. Çok alıştık ve görevlerinin bitmesini istemiyoruz” diye konuştu.

‘KARDEŞLİK DESTANI YAZILDI’

Deprem sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hemen bölgede görev yapmaya başladığını belirten Elbistan İlçe Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise ‘’Sağımıza solumuza baktığımızda en çok gördüğümüz renkler, Samsun’un renkleriydi. Samsun Büyükşehir Belediyesi bütün ekipleriyle buradaydı. Burada şantiye kurup temizlikten enkaza, bakım onarımdan içme suyu ve atık sudaki sıkıntılara varıncaya kadar tamamında görev aldılar. Burada bir kardeşlik destanı yazıldı. Başkanımıza ve Samsun’a çok şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİRBİRLERİYLE YARIŞIRCASINA GÖREV YAPTILAR’

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş ise şunları söyledi: “Afetin haftasında bölgemizdeki normalleşme çalışmalarına büyük oranda Samsun Büyükşehir Belediyemiz katkı verdi. Depremin ikinci günü sıcak çorba ve yemek dağıtmaya başladılar. Bu gerçekten olağanüstü ve teşekküre şayan bir şeydi. Mobil mutfak çadırını ziyaret ettim. Orada adeta birbirleriyle yarışırcasına görevlerini aşkla yapan ekiple karşılaştım. Bu beni çok sevindirip duygulandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Samsun halkına çok teşekkür ederiz” dedi.

‘HER ZAMAN YANLARINDAYIZ’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem bölgesinde yoğun bir çalışma  gerçekleştirdiklerini dile getirerek “Felaket sonrasında hızla ekiplerimizi bölgeye sevk ettik ve orada ihtiyaç olan her alanda çalışmalar yapıldı. Ekiplerimiz Ramazan ayı süresince de bölgede çalışmalarını sürdürdü. Bölgede canla başla, özveriyle görev yapan tüm personelimize bir kere daha teşekkür ediyoruz. Afetzede vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk bölgede yaralar sarılana kadar depremin izleri silinene kadar yanlarında olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.