Samsun Haber
Giriş Tarihi : 18-05-2023 09:00

Samsun'da 1919 metrelik dev bayrak caddelerde gezdi

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda, 19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 1919 metrelik dev bayrakla yürüyüş yapıldı.

Samsun'da 1919 metrelik dev bayrak caddelerde gezdi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Samsun'da coşku içinde kutlanıyor. 1919 metrelik dev Türk bayraklı yürüyüş yapmak için yüzlerce izci, sporcu, antrenör, öğrenci ve öğretmen Cumhuriyet Caddesi'nde toplandı. Atatürk Anıt’ı önünden başlayan yürüyüş, Cumhuriyet, Lise ve İstiklal Caddeleri’nin ardından 19 Mayıs Bulvarı üzerinden devam etti. Yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Bandonun çaldığı marşlarla renkli hale gelen yürüyüşü gören vatandaşlar cep telefonları ile yürüyüşten görüntüler çektiler. Cumhuriyet Meydanı’nda ise Garnizon Komutanlığı Askeri Bando takımının konseri ile sona erdi.

’19 MAYIS BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN’

Yürüyüşte 19 Mayıs kutlamaları hakkında konuşan Samsun Valisi Doç. Dr. Sayın Zülkif Dağlı, “Samsunumuz için mutlu gün. Aslında Gençlik Haftamız pazartesi günü itibarıyla başlamıştı. Bugün de 1919 metre bayrağımızla buradaki tüm protokol üyelerimiz, halkımız, öğrencilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte yürüyüşümüzü yapıyoruz. Burada halkımızla kucaklaşıp selamlaşıyoruz. Bulundukları kaldırımlardan ve balkonlardan bizlere destek veriyorlar. 19 Mayıs Bayramımız Samsunumuza kutlu olsun” dedi. İl protokol üyeleri katıldı. Samsun Valisi Doç. Dr. Sayın Zülkif Dağlı, tüm Samsunluları kutlamalara davet etti.

AdminAdmin