Samsun Büyükşehir Belediyesi park, yeşil alan ve mesire alanı gibi sosyal yaşam alanlarının sayılarını her geçen gün artırıyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından Kent Park ve Spor Parkı’nın ardından bir parkta Atakum ilçesi Alaçam Caddesi Küçükkolpınar Mahallesi’nde inşa edildi. 6 Şubat’ta Elbistan’da meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin anısına parka “ Elbistan Park’ı” ismi verildi. Bin 354 m2 çocuk oyun alanı,  35 piknik masası,30 bankın yer aldığı parkın 4 bin 608 m2 alanı ise yeşil alan olarak tasarlandı. Proje kapsamında 230 ağaç, bin 200 çalı bitki dikildi.

ŞEHRİMİZE HAYRILI OLSUN

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Her yaştan hitap eden bir park inşa ettik. Bu bölgeye çok güzel bir dokunuş oldu. Hemşerilerimize ve şehrimize hayırlı olsun. Şehrimizde böyle alanların sayısını artıracağız" dedi.

“BU ALAN BİZE NEFES OLDU”

Elbistan Parkı tamamlandığı ilk günden itibaren bölgedeki mahallelerde yaşayanların yoğun ilgisini görüyor. Aileler çardaklarda piknik yaparken, çocuklar ise parkta oyun oynamanın tadını çıkarıyor.

Elbistan Parkı’ndaki çardakta piknik yapan vatandaşlardan Nuray Atalar, “Bu park mahallemize kazandırılmış bir nimet. Bu alan bize adete nefes oldu. Çok beğendik” dedi

Okul çıkışı çocuklarıyla parka gelen Sibel Can isimli vatandaş ise, Park çok güzel. Biz her okul çıkışı geliyoruz. Çocuklar oynuyor. Bu mahallede böyle bir alana ihtiyaç vardı. Geniş, ferah, kullanışlı. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz” dedi

Canan Demirbağ isimli vatandaş ise “ Buraya böyle bir park gerekliydi. İyi ki yapılmış. Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz. Böyle parkların yeşil alanların sayısının artması bizler için çok önemli” ifadelerini kullandı.