Samsun Haber
Giriş Tarihi : 27-08-2022 12:32

Samsun'un en büyük işvereni SAMPA istihdam rekoru kırıyor

Türkiye’nin global yedek parça markası ve Samsun’un en büyük işvereni Sampa, dünyanın 160 noktasına ihracat yaparken, Samsun ile birlikte büyümeye devam ediyor.

Samsun'un en büyük işvereni SAMPA istihdam rekoru kırıyor

4500 çalışanı, ödüllü AR-GE merkezi, 15 ülkede bulunan depo ve ofisleri ile Samsun’un dünyaya açılan kapısı olan Sampa, 2021 yılında yarattığı istihdam ile yılın en çok istihdam yapan ve pirim ödeyen firması oldu. Ödülünü, Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya’dan alan Sampa, gelecek yatırımları ile birlikte, istihdam planlamalarını da yapan Sampa, İşkur İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Programı sayesinde çalışanlarını geliştirerek alanlarında uzman kişiler olmaları için destek veriyor.

 İhracattan aldığı güç ile Samsun’da istihdama yön veren Sampa yeni mezun adaylar, alanında uzman adaylar ve üretime can veren operatör alımları ile yılın 3. çeyreğinde de çalışan sayısını artırmayı hedeflemektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı çalışanları ile 2031 yılı hedeflerine odaklanan Sampa, Samsun’dan çıkan bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

AdminAdmin