Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın Sevdamız Tekkeköy Buluşması sevilen sanatçı Ekin Uzunlar’ın da katılımıyla şölen havasında gerçekleştirildi. Lojmanlar mevkisinde bulunan Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi önünde kurulan sahnede 2 ay süren seçim çalışmalarında yorulan Tekkeköy halkı için Ekin Uzunlar sahne alarak birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. On binlerce Tekkeköylü, Ekin Uzunlar’ın şarkılarına eşlik ederek keyifli vakit geçirdi.

Başkan Togar ise Ekin Uzunlar konseri öncesi yaptığı konuşmada birçok konuya değindi. AK Parti’nin Tekkeköy’de işgal altında olduğunu söyleyen Togar, 31 Mart’ta kazanılacak zaferle AK Partililerin de bu işgalden kurtarılacağını belirtti.

“Partinizi işgal edenlere en büyük tokadı 31 Mart’ta atacaksınız”
Başkan Hasan Togar, İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Mustafa Candal’ın işgaline 31 Mart’ta son verileceğini belirterek, “Uzun yıllar yol arkadaşlığı yaptığım AK Parti’lilere sesleniyorum. Biliyorum partiniz işgal edildi, 22 yıldır eviniz gibi gördüğünüz partinize işgal edenler nedeniyle giremiyorsunuz. Seçim bürolarına gidiyor ama 2 dakika vakit geçiremiyorsunuz. Az kaldı, 31 Mart’tan sonra sizler de bu işgalden kurtulacaksınız. Bunun için sizlere büyük bir görev düşüyor. Sizlerin iradesini yok sayan, 8 ay önce Cumhurbaşkanlığı seçimlerden sizlerden oy isterken AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza ağır ithamlarda bulunarak, ‘Bu uğursuzlara oy vermeyin’ diyenleri evinizden kovmak için sandıklara Hasan Togar için, Tekkeköy için gelmelisiniz. Sizler de 31 Mart’tan sonra partinizi işgal edenlerden kurtarmak için bu ilçenin sokaklarını kardeş kavgalarına döndürmek isteyenlere en büyük tokadı sandıkta atacaksınız Allah’ın izniyle” dedi.

“Komplo yapmak istediler ellerinde patladı”
Asarağaç mahallesinde yaşanan bir olaydan bahseden Togar, AK Parti adayı Mustafa Candal’ın, dün Tekkeköy Belediyesi doğayı katlediyor algısı yaratmak için gittiği bölgede Samsun Büyükşehir Belediyesi’yle karşılaştığını söyledi.

Başkan Togar, “Dün bir kurs merkezine gidiyorlar ve orada eleştiriliyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in tüm itirazlarımıza rağmen, Asarağaç Bayraktepe Tabiat Parkı içerisinde o tabiat harikasını bir taş ocağına dönüştürme projesi için orada eleştirilince ertesi gün bir tiyatro kurmuşlar. Bugün ne tesadüfse oraya gitmişler ve şu Asarağaç Bayraktepe’yi bir yürüyelim demişler. Hiçbir şeyden haberleri yokmuş. Kalkıp oraya gitmişler ama biz sonradan öğreniyoruz. Oraya bir gün önce bir makine inmesi için tezgah yapmışlar. Kumpas kurmuşlar. Güya devletin hazine arazisine, milli park arazisine, 6 aydır Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden 1 kamyon tozu alamayan bu gariban bendeniz, talimat vermiş oralarda iş yaptırıyormuş. Bütün kabahatin başlarına patlayacağını tahmin etmemişler. Mustafa Demir başkanın kendi iş yerlerini de daha güvenli hale getirmek için başlattığı projenin tezgahına düşmüşler. O proje senin aday olman için çırpınan gecesini gündüzüne katan bugün de o benim başkanım değil dediğin Mustafa Demir’in projesi senin adaşının projesi. Siyasette diyorum ki çok toysun. Senin milletvekillerin seni hiç tartmamışlar ölçmemişler. Bu ilçeye kullanabilecekleri bir aday lazım olmuş seni tercih etmişler” diye konuştu.

“Bu ilçenin zararına hiçbir şeye müsaade etmeyiz”
Togar, “Buradan tüm Tekkeköy’e ve Asarağaç’a sesleniyorum. O Asarağaç’a 100 yılın hizmetlerini yapan bu evlatlarınız dün olduğu gibi bugün de yarın da asla bu ilçenin zararına hiçbir şey müsaade etmeyiz” şeklinde konuya noktayı koydu.

“Ayağa kalk Tekkeköy, ilçene sahip çık”
31 Mart yerel seçimlerinde yeni bir hikaye yazacaklarını belirten Başkan Togar, “1994 yerel seçimlerinde İstanbul’da kim büyükşehir belediye başkanı seçildi? Recep Tayyip Erdoğan. İstanbul’da Refah Partisi’nin adayı, bakın orada Refah, burada Refah. Orada Refah, burada Yeniden Refah. İstanbul’da 3 yılda tarihin en büyük hizmetlerine imza atan bilgili, becerikli, hepimizin kabul ettiği, İstanbul aşığı, uzun adamı Recep Tayyip Erdoğan’dı. 10 yıl boyunca bu ilçeye altın çağını yaşatan, en mutlu, huzurlu, barış dolu günlerini yaşatan, Samsun’un 4 yıldır en çok göç alan ilçesi haline gelen, Türkiye’nin her yerinden gelen insanların yaşamak için tercih ettiği Tekkeköy’ü ve bu ilçeye de birçok eser kazandıran, bu başarılara imza atan Tekkeköy aşığı, bu ilçenin uzun adamı Hasan Togar’dır. İlçemize sahip çıkacak mıyız? 31 Mart’ta sandıkları patlatacak mıyız? 31 Mart akşamı, bu ilçenin tamamının okuduğu bir hikayeyi, hep birlikte yazacak mıyız? Ayağa kalk Tekkeköy, geleceğine sahip çık. Sizleri 1 Nisan’a kadar uykusuz kalmaya, ilçemize sahip çıkmaya davet ediyor ve ömrümün en mutlu, gururlu yaşattığınız için önünüzde sevgi ve saygıyla hürmetle eğiliyorum” ifadelerini kullandı.