Güncel
Giriş Tarihi : 27-03-2023 18:15

SHERATON GRAND SAMSUN OTEL’E “GLOBAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TURİZM SERTİFİKASI”

Marriott oteller zincirinin bir halkası olan Samsun’un uluslararası ilk 5 yıldızlı oteli Sheraton Grand Samsun Otel, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA’nın öncülüğündeki sürdürülebilir Turizm Programının 3 kademeli ve 42 kriterden oluşan tüm aşamalarını tamamlayarak, “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”nı Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde alan ilk ve tek 5 yıldızlı otel oldu.

SHERATON GRAND SAMSUN OTEL’E “GLOBAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TURİZM SERTİFİKASI”

Sürdürülebilir Turizm alanında en yaygın ve en üst standartları belirleyen GSTC, Rainforest Alliance, Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), Birleşmiş Milletler Vakfı (BM Vakfı) ve Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan, 2007 yılında yapılanan ve 32 ortaktan oluşan bir koalisyon olup; Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA’nın öncülüğünde, Ocak 2022 senesinde Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi – Global Sustainable Tourism Council (GSTC) ile işbirliği anlaşması imzalandı.

Türkiye Yeşil Turizm programı denetimleri, GSTC adına yetkilendirilmiş olan ASI (Assurance Services International) tarafından akredite edilen kontrol kuruluşları ve bu kontrol kuruluşlarında çalışan akredite denetçiler tarafından yapılmakta olup; Sheraton Grand Samsun Hotel, Control Union Gözetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından denetlenmiş ve “Sürdürülebilir Turizm Belgesi”ni almaya hak kazandı.

AdminAdmin