Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-04-2023 21:34

TEKNOFEST 2023 İstanbul'da Samsun Üniversitesi İki Birincilik Kazandı

​​​​​​​Bu yıl 7’ncisi düzenlenen TEKNOFEST 2023 İstanbul’da, Samsun Üniversitesi öğrencilerinin projeleri ön plana çıktı. Samsun Üniversitesi öğrencileri Erkan Öztürk ve Sena Nur Eren TEKNOFEST 2023’te yarıştıkları kendi kategorilerinde birincilik ödülünü kazandılar.

TEKNOFEST 2023 İstanbul'da Samsun Üniversitesi İki Birincilik Kazandı

TEKNOFEST 2023 İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen yarışmaların ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla sahiplerini buldu. TEKNOFEST 2023 İstanbul kapsamında düzenlenen yarışmaların 3. gününde Samsun Üniversitesi öğrencilerinin proje takımları başarılarıyla göz doldurdu. 2 altın madalya ile Samsun Üniversitesi öğrencileri, TEKNOFEST’in ön plana çıkan ekiplerinden oldu.

Araştırma Proje Yarışmaları Makine İmalatı ve Otomotiv kategorisinde Dr. Öğr. Üyesi Emine Feyza Şükür danışmanlığında “Elektrikli Araç Batarya Kutuları için Yüksek EMI Kalkanlama Performansına Sahip Doğal Fiber Takviyeli Multi-Fonksiyonel Kompozitlerin Geliştirilmesi” başlıklı projesiyle yarışmaya katılan Samsun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencisi Erkan Öztürk ile Doç. Dr. Muammer Türkoğlu danışmanlığında Savunma, Uzay ve Havacılık kategorisinde “Yapay Zekâ Tabanlı İHA/SİHA Yer Kontrol İstasyonu” başlıklı projesiyle yarışmaya katılan Samsun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği öğrencisi Sena Nur Eren birinci olarak gurur verici bir başarıya imza attılar. Dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, TEKNOFEST 2023’de büyük bir başarı göstererek kendi kategorilerinde birincilik ödülü kazanan Samsun Üniversitesi öğrencileri Erkan Öztürk ve Sena Nur Eren’i başarılarından dolayı tebrik etti.

 

AdminAdmin