Siyaset
Giriş Tarihi : 26-04-2023 08:45

Ticaret Bakanı Muş'tan Samsun Şehir Hastanesi açıklaması! Mart'ta hizmete girecek

Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Samsun Şehir Hastanesi şantiyesini inceleyerek "Hastanemiz Mart'ta hizmete girecek" diyerek müjde verdi

Ticaret Bakanı Muş'tan Samsun Şehir Hastanesi açıklaması! Mart'ta hizmete girecek

AK Parti Samsun 1. sıra milletvekili adayı ve Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, 900 yataklı olacak Samsun Şehir Hastanesi inşaatını inceleyerek, hastanenin hizmete gireceği tarihi açıkladı.

Samsun'da görev yapan basın mensupları ile birlikte Samsun Şehir Hastanesi şantiyesine giden Bakan Mehmet Muş, Canik ilçesinde 310 bin metrekaralik arazi üzerinde yapımı devam eden Samsun Şehir Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 
Canik ilçesinde inşa edilen ve 651 tek yataklı, 197 yoğun bakım, 16 mahkum ve 36'sı palyatif olmak üzere toplam 900 yatak, 275 poliklinik, 43 destek alanı olacak şekilde projelendirilen Samsun Şehir Hastanesi'nin Samsun'da sağlık alanında yapılan önemli bir yatırım olduğunu belirten Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hastane inşaatının deprem izolatör sistemine göre yapıldığına dikkati çekti.
 
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Samsun Şehir Hastanesi'nin hizmete gireceği tarih ile ilgili ise yaptığı açıklamada, "İnşallah Kasım ayı itibarıyla projeyi tamamlayacağız ve hastanemizi en geç Mart ayında hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız." dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a hastane inşaatı ile ilgili yaptığı inceleme sırasında Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç eşlik etti.
 
AdminAdmin