AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Uğur Etli, 14 Mayıs seçim çalışmalarını Kavak ilçesi kırsal mahallelerde sürdürdü. Vatandaşların büyük sevgi gösterdiği Uğur Etli, 14 Mayıs seçimleri için destek istedi.

14 Mayıs seçimlerinde en yüksek oyu almak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Uğur Etli, ''14 Mayıs için söz verdik. Kapı kapı, sokak sokak gezeceğiz. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Tüm enerjimizle Samsun'da herkese dokunmak için koşturacağız. 14 Mayıs seçimleri ülkemiz ve geleceğimiz için dönüm noktası'' dedi.

AK Parti'nin siyaset tarzının kapsayıcı ve kuşatıcı olduğunu belirten Etli, Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğündeki kadroların sinerji ve coşkusunun, her sorunun üstesinden gelecek güçte olduğunu ifade etti.

Uğur Etli, 14 Mayıs'taki seçimleri konusunda, ''Seçime katılan kümeler var. Bir Cumhur İttifakı, bir de Millet İttifakı denen küme var. Seçim demokrasilerin en önemli aracıdır. Seçim varsa demokrasi var. Dolayısıyla demokrasilerde millet egemenlik hakkını, seçim zamanı seçmek suretiyle vekil belirler, ona emanet eder. Bu milletin sezgileri güçlüdür. İş yapanlara emaneti verir. Bu ülkede iş yapan var, söz üretenler var. İş yapanlar Cumhur İttifakı'nda, onun başında da Recep Tayyip Erdoğan var. Ülkemizin geleceği için 2053 Türkiye'si için ve yine atalarımızın Anadolu'ya gelişlerinin bininci yılı olan 2071 için bu ülkede zemin oluşturmak istiyorsak iş yapanlara emaneti teslim etmek mecburiyetindeyiz. Bizim hayallerimiz var; hayalci değiliz ama Türkiye için hedeflerimiz var. Bu hedefleri sizden aldığımız güçle gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.