DERNEK ÜYELERİ İLE BULUŞTU

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, Amatör Dost Balıkçılar ve Doğayı Koruma Derneği, Atakum Amatör Sportif Balıkçılar ve Avcılar Derneği ve Amatör Olta Balıkçıları Facebook Grubu Üyeleri ile bir araya geldi. Amatör balıkçılar ile keyifli bir sohbet gerçekleştirip sorunlarını dinleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, şöyle konuştu:

BALIKÇILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

“Amatör olta balıkçılığı yapan vatandaşlarımız, her geçen gün yeni bir engelleme ve keyfi bir yasakla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. Kamu idarecilerinin ve yerel yöneticilerin görevi vatandaşına hayatı çekilmez kılmak değil, onlara güzel imkanlar sunmaktır. Tek amaçları balık tutmak ve keyifli vakit geçirmek olan bu vatandaşlarımızın bu tarz yasaklarla karşılaşmasını anlamak mümkün değil.”

SAMSUN’DA DENİZ Mİ YOK

“Şehrimiz, Karadeniz’in en güzel sahil kenti olmasına rağmen sanki bizim denizimiz yokmuş gibi, amatör balıkçı hemşerilerimizin festival ve benzeri etkinlikleri Sinop, Ordu, Giresun ve Trabzon illerinde yaptığını gerçekten üzülerek öğrendim. Bunu kabul etmek gerçekten mümkün değil. Daha bu konuyu çözemeyenlerden şehrin haklarını savunmamızı beklememiz zaten yanlış olur.” 

YASAKLI YERLER KABUL EDİLİR DEĞİL

“Gümrük sahası ve liman gibi alanların vatandaşlara kapatılması normal karşılanabilir. Ancak balıkçı barınaklarının mendireklerinin dahi amatör balıkçılara kapatılması, Bandırma Gemisi’nin arkasında bulunan kayalıklara vatandaşlarımız alınmaması kabul edilir değil. Amatör balıkçılarımız mağduriyetlerinin giderilmesi için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”