Partilerinin kuruluşundan bu yana 4.5 yıldır sahada olduklarını belirten Yazıcı; "Samsun benim için çok özel bir şehir. İstiyoruz ki Samsun'un öz çocukları şehrimizi mecliste temsil etsin. Seçimlerde halkımız bu konuda bilinçli. Samsun'u artık Samsunlular temsil edecek." dedi.

Seçimlerin çok büyük sürprizlere gebe olduğu ve partilerinin Samsun dahil bir çok şehirde milletvekili çıkaracağını söyleyen Yazıcı; " Kısa zamanda çok büyük bir üye kiťlemiz oluştu. Her geçen gün büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Biz rahmetli hocamız Sayın Erbakan'ın hak yolundan yürümeye devam edeceğiz. O'nun yolu bizlere her zaman ışık tutacaktır." diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi'nde tüm adayların ve teşkilatların 14 Mayıs seçimlerine kilitlendiğini sözlerine ekleyen Yazıcı; "Biz sıralamaya bakarak siyaset yapmıyoruz çünkü bir davanın neferleriyiz. Her birimiz partimizin başarısı için gece gündüz çalışıyoruz. Bu inanç ve azimle seçimlere hazırlanıyoruz." şeklinde konuştu.

Samsun'un sorunlarını, beklentilerini, özlemlerini çok iyi bildiklerini ifade eden Yazıcı sözlerini şöyle tamamladı: "Rabbimiz bize mecliste görev yapmayı nasip ederse şehrimizin her yerine dokunan insan odaklı, milli, manevi ve ahlaki değerlere bağlı bir siyaset anlayışıyla vekillik icra edeceğiz. Seçilen her milletvekilinin aynı hassasiyetle bunu kendine vazife edinmesini isteyeceğiz."