Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi’nde 'Öğrenci Üye' olarak kayıtları bulunan Samsun Üniversitesi’nin Makine ve Havacılık ve Uzay mühendislikleri bölümlerindeki eğitimlerini tamamlayan 62 genç, mezun olmanın heyecanı, mutluluğu ve gururunu yaşadı. 

HEDİYELER KADİR GÜRKAN'DAN

Mezuniyet töreninde SAMÜ Makine Mühendisliği Bölüm 1'incisi Murat Kabak, 2'ncisi Berkay Aytürk, 3'üncüsü Emircan Demirbaş hediyelerini MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan'dan, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölüm 1'incisi Abdullah Arslan, 2'ncisi Rahman Dursun ve 3'üncüsü Cihan Tiryaki ise MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Mustafa Pehlivan’dan aldı.

'BİRLİKTELİĞİMİZ DAİMİ OLACAK'

Mezuniyet töreninde genç meslektaşlarıyla bir kez daha gururlandıklarını söyleyen MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, "Oda olarak,  öğrenci üye kaydı yaptıran tüm öğrencilerimize yönelik 4 yıl boyunca birçok toplantı, teknik seminer ve geziler düzenledik. Ayrıca staj yeri oluşturarak ve sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin mesleğe hazırlanma süreçlerine katkı sağladık. Genç meslektaşlarımızla mesleğe adım attıkları günden itibaren başlayan Oda-Üye birlikteliğimizin daimi olması için MMO olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız" dedi.

SAMÜ'YE 'İŞ BİRLİĞİ' TEŞEKKÜRÜ

Başkan Kadir Gürkan ayrıca, "Öğrenci üyeliğinden mezuniyet aşamasına kadar varlığını hissettiren MMO Samsun Şubesi, SAMÜ ile iş birliği içerisinde geleceğin mühendislerine yönelik hizmetlerini ara vermeden sürdürecek. Bu konuda SAMÜ yöneticilerine de teşekkürü bir borç biliyoruz" diye konuştu.