Miting havasında geçen karşılama töreninde bir konuşma yapan Demir; "Bu akşam bana mutlulukların en güzelini yaşattınız. Siz kararınızı zaten vermişsiniz. Bu sevgi asla karşılıksız kalmayacak. Bu can bu tende olduğu sürece size hizmet etmek benim namus borcum olacak." dedi.

MHP'nin hem Samsun'da hem de Türkiye genelinde sandıklarda patlama yaparak büyük bir oy alacağını söyleyen Demir; "Biz sahte anketçilerin yalanlarıyla değil Türk milletinin helal oylarıyla bütün oyunları her seçimde bozan bir partiyiz. Yine yenilecekler. Halktan kopuk siyaset yapanlara bu millet asla prim vermedi yine vermeyecek." diye konuştu.

Asla rehavete kapılmadan son güne kadar herkesten destek istediğini sözlerine ekleyen Demir; "Biz bu işi Samsun'da bitirdik. Ben bir aydır sahadayım. Halkımızdan büyük bir teveccüh görüyoruz. Bize güç kattılar. Biz de onlara memleketin sorunlarını biz çözeriz diye söz verdik. Samsun bizim aşık olduğumuz bir şehir. Allah son nefesimize kadar kentimize hizmet etmeyi nasip etsin." diyerek sözlerini tamamladı.