AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, 14 Mayıs'ta gerçekleşen seçimin demokratik ortamda geçtiğini belirterek, "Rekor katılımla sandığa giderek tercihini yapan, büyük destek vererek teveccüh gösteren milletimize, hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum. Seçim süreci boyunca gece gündüz şehrimizin her noktasında çalışmalarını yoğun şekilde yapan dava arkadaşlarımıza, Cumhur İttfakı'nın her bir mensubuna teşekkür ediyorum" dedi. 

Bugüne kadar milletin gönlünü kazanmak, hep daha iyi hizmeti yapmak için çalıştıklarını, koşturduklarını vurgulayan Milletvekili Aksu, "Samsun'umuza, hemşehrilerimize İl Başkanlığım döneminde yoğun çalışarak hizmet ettim. Seçim sonuçları henüz kesinleşmedi. Sonuçlar kesinleşince mazbatamızı alacağız. Milletvekili olarak Ankara'da hemşehrilerimizin temsilcisi olacağız. Samsun bizim sevdamız, hemşehrilerimiz gönüldaşımız. Bakanımız, Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz ile hep birlikte daha çok çalışarak ülkemize ve Samsun'umuza hizmet edeceğiz" diye konuştu. 

Seçimde Türkiye'nin yine yeni bir destan yazdığına dikkat çeken Milletvekili Ersan Aksu, " Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan milletimizin büyük desteğini alarak seçimi açık ara önde tamamlamıştır. AK Parti ve Cumhur İttifakı birinci olmuştur. TBMM'de miletvekili sayısında çoğunluk yine açık ara Cumhur İttifakı'nda. Milletimizin kararı bizim başımızın tacıdır. İki hafta sonra Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için çalışmalarımıza hemen başlıyoruz. Sn. Cumhurbaşkanımızın ikinci turda milletimizin büyük desteğini alıp,  açık ara seçileceğine inancımız tam. Güven ve istikrar içinde,  büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası için önümüzde son bir eşik kaldı.  Tüm hemşehrilerimi ülkemizin geleceğine hep birlikte sahip çıkmaya davet ediyorum" diye konuştu.