Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 24-02-2023 09:39

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Depremzede Çocuklar İçin Şanlıurfa’daydı

Deprem bölgelerindeki depremzede çocuklar için farklı şehirleri kapsayan özel bir turneye çıkan Samsun Devlet Opera ve Balesi, 20 Şubat’ta Gaziantep Masal Park’ta ilk temsilini gerçekleştirmişti. 

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Depremzede Çocuklar İçin Şanlıurfa’daydı

20 ve 21 Şubat’ta Gaziantep Nurdağı’nda bulunan çadır kentlerde yapılan temsiller sonrası  “Eni’nin Kalbi” çocuk operasının 15 kişiden oluşan ekibi Şanlıurfa’ya geçti.
22 Şubat 2023 tarihinde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hacer Ana Kız Yurdu önündeki iki farklı alanda iki temsil yapan Samsun Devlet Opera ve Balesi koro sanatçıları Hande Anar, Ulaş Kocatürk, Metin Bayram, Serap Bölek ve Melisa Ezer eğlenceli çocuk oyunuyla depremzede çocuklara ve ailelerine moral desteği verdiler.
Deprem bölgesindeki depremzede çocuklar için canla başla çalışan binlerce insanla ve yetkililerle birlikte koordineli olarak hareket eden Samsun Devlet Opera ve Balesi “Eni’nin Kalbi” ekibi, 23 Şubat’ta Şanlıurfa’nın Birecik ilçesindeydi. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nin bahçesinde depremzede çocuklarla iç içe eğlenceli bir temsil gerçekleştiren ekip, aynı gün Osmaniye’deki depremzede çocuklara ulaşabilmek için yeniden yola çıktı. 


 

AdminAdmin