2016 KPSS Önlisans memurluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2016 KPSS Önlisans memurluk sınavına giren adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Sonuçlar ne zaman açıklanacak! 20016 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar...

2016 KPSS Önlisans memurluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2016 KPSS Önlisans memurluk sınavına giren adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Sonuçlar ne zaman açıklanacak! 20016 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar...​

KPSS önlisans sonuçları henüz açıklanmadı. ÖSYM henüz konu ile alakalı resmi bir açıklamada bulunmazken adaylar sonuçların bu hafta açıklanmasını bekliyor. KPSS önlisans sonuçları ais.osym.gov.tr'de yayınlanacak.

KPSS önlisans sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Üniversitede 2 yıllık bölümlerinden mezun olanlar 16 Ekim 2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yaptığı Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans sınavına girdi. Sınava giren adaylar devlet memuru olabilmek için aldıkları puana ve bitirdiği bölümlere göre tercih işlemleri yapacaklardır. Peki ÖSYM’nin yaptığı sınavın sonuçları ne zaman açıklanacak?

Hayallerini gerçekleştirmek için KPSS sınavının sonuçlarını bekleyen adaylar için henüz resmi bir açıklama gelmedi. KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM resmi internet sayfasından açıklanacaktır. Henüz KPSS Ön Lisans sonuçları açıklanmadı. ÖSYM sınav takvimine göre KPSS Ön Lisans sonuçları sınavdan sonra iki hafta içerisinde açıklanacağı yönündedir. Kasım ayının ilk haftası KPSS Ön Lisans sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

KPSS Ön Lisans Sonuçları Nereden Açıklanacak?

KPSS Ön Lisans Sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının açıklandığı gün adaylar ÖSYM internet sayfasına giriş yapıp, T.C. kimlik numaraları ve Şifre ile giriş yaptıktan sonra KPSS Ön Lisans sonuçlarını görüntüleyebilirler. Sınavın ne zaman açıklanacağı tam olarak belli olmadığı için bu sayfayı kontrol etmeniz gerekmektedir.

KPSS ÖNLİSANS HAKKINDA

Sınavda yer alan her ders kategorisi kendi içerisinde değerlendirilecektir. Doğru cevap sayısından yanlış sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar hesaplanacaktır. Bu puanlara etki eden standart sapma ve ortalama alınarak standart puanlar hesaplanacaktır. KPSS puanları hesaplanırken genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden elde edilen standart puanlar kullanılacaktır. Genel yetenek ve genel kültür testlerinin KPSS puanları içerisindeki ağırlığı 0,5 olmaktadır. Bu testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Ağırlıklı standart puanın hesaplanabilmesi için adayın söz konusu hesaplamasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra ÖSYM tarafından geçersiz sayılan bir soru olduğu takdirde tüm adaylar için bu soru doğru cevaplanmış kabul edilecektir. Sınava giren adayların ağırlıklı standart puanı kullanılarak KPSSP93 puanları hesaplanacaktır. B gurubu kadrolara yerleştirmeler ise ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılmaktadır.

Sınavını tamamlamış olan adayların, cevap kağıdını ve soru kitapçığını salondaki görevlilere teslim etmesi gerekmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı sıra üzerinde bırakılan evraklar geçersiz sayılacaktır. Bu durumdan adayın kendisi sorumlu tutulacaktır. Sınav giriş belgesi, cevap kağıdı ve soru kitapçığının sınav görevlisine teslim edilmesi tamamen adayın kendisine ait bir sorumluluktur. (Milliyet)

2016 kpss kpss önlisans sonuçlar memurluk sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kongre açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kongre açıklaması
Nazilli'deki 5 kişinin öldürüldüğü katliamda sır perdesi aralanıyor
Nazilli'deki 5 kişinin öldürüldüğü katliamda sır perdesi aralanıyor