Advert

ALES sonbahar dönemi sınav sonuçları açıklandı

ALES sonbahar dönemi sınav sonuçları açıklandı. Üniversite mezunu olmuş adayların kariyerlerinde daha iyi bir konuma yükselmek için girdikleri ALES sınavı 30 Aralık 2016 akşamı açıklandı. Yapılan açıklamanın ardından 1 sorunun da iptal edildiği bildirildi. İşte, ALES sonbahar dönemi sınav sonuçları.

ALES sonbahar dönemi sınav sonuçları açıklandı
Advert

18 Aralık tarihinde gerçekleştirilen ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan ALES sınav sonuçlarında adaylara bir de duyuru yapıldı. ALES sınavlarında 1 sorunun iptali açıklandı. İşte, ALES sınav sonuçları.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları açıklandı. Adaylar, sonuçlara https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden ulaşabilirler.
ALES sonbahar dönemi 18 Aralık 2016'da 81 il merkezi ile Bişkek'te (Kırgızistan) uygulandı.

Sınav, saat 9.30'da başlayan sınav 180 dakika (3 saat) sürdü.

ALES SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN ALES AÇIKLAMASI

2016-ALES Sonbahar Dönemi: Sınav Sonuçlarının Açıklanması

18 Aralık 2016 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2016-ALES Sonbahar Dönemi) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş ve Sözel-2 Testindeki 24. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Sınav sonuçları,  30 Aralık 2016 tarihinde saat 22:35'den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

ALES sonbahar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tartıştığı kocasını bıçaklayarak öldürdü; yolda otururken bulundu
Tartıştığı kocasını bıçaklayarak öldürdü; yolda otururken bulundu
Başbakan Yıldırım: Pazar günü yeni sistemin kapılarını açıyoruz
Başbakan Yıldırım: Pazar günü yeni sistemin kapılarını açıyoruz