Bafra'da 'Gaziler Günü' töreni

SAMSUN'un Bafra İlçesi'nde "19 Eylül Gaziler Günü" nedeni ile Bafra Kent Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni yapıldı.

Bafra'da 'Gaziler Günü' töreni

Bafra Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen törene Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra Garnizon Komutanı Binbaşı İlhan Güngör, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, Muharip Gaziler Derneği Bafra Temsilcisi Başkanı Rahmi Şahin, daire amirleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tören Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bafra Temsilcisi Başkanı Rahmi Şahin`in Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Törende konuşan Muharip Gaziler Derneği Bafra Temsilcisi Başkanı Rahmi Şahin, "Ülkemiz dün olduğu gibi bugünde dış güçler tarafından tehdit altındadır. Ama yüce Türk milleti dün olduğu gibi bugünde buna izin vermeyecektir. Türk milleti gerek Kurtuluş Savaşı mücadelesinde gerekse günümüzde yaşanan 15 Temmuz mücadelesinde bu güveni göstermiştir. Bu bağlamda tüm şehitlerimize Allah`tan rahmet diliyorum. Kalan gazilerimize ise sağlık ve afiyet diliyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kalın: TL'ye spekülasyon bertaraf edildi
Kalın: TL'ye spekülasyon bertaraf edildi
Osmaniye'ye şehit ateşi düştü
Osmaniye'ye şehit ateşi düştü