Advert

Canik'in gururlarına plaket

Canik belediye Başkanı Osman Genç, geçtiğimiz sezon Türkiye Şampiyonasında 2. olan ve bir çok başarıya imza atan Samsun Canik Belediyespor Basketbol Takımı’nın çeşitli kategorilerindeki altyapı sporcuları ile yeni sezon öncesi biraraya gelerek genç basketbolcuları plaketle ödüllendirdi.

Canik'in gururlarına plaket
Advert

Çeşitli şampiyonalarda önemli dereceler elde eden Samsun Canik Belediyespor Kulübü Basketbol Takımı bünyesindeki genç basketbolcular, Başkan Osman Genç tarafından ödüllendirildi. Başkan Genç, Canik Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda, basketbol takımının altyapı oyuncularıyla biraraya geldi. Kulüp Başkanı Ercan Bayrak, Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün ve antrenör Mehmet Küntüşlü’nün de yer aldığı törende, Başkan Genç, başarılı sporcuları tebrik ederek plaket verdi.

SAĞLIKLI GENÇLİK İÇİN SPOR

Türkiye Şampiyonasında 2. olan basketbolcuları tebrik eden Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak sporda kurumsallaştıklarını ve Canik'in sporda da marka olduğunu söyledi. Gençlerin sağlıklı yetişmeleri amacıyla spora önem verdiklerini ifade eden Başkan Genç, "Spora yaptığımız yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak görüyoruz. Çünkü spor, gençlerimizin fiziki, zihinsel ve ahlaki yönden sağlıklı gelişmeleri açısından çok önemli. Canik Belediyesi olarak yaptığımız spor yatırımları sayesinde bugün sporcularımız şehrimizin adını dünyaya duyuruyor" dedi.

SPORA DESTEK SÜRECEK

Hasan Doğan Spor Merkezi başta olmak üzere mahallelere yapılan spor tesisleri ile gençlerin spor yaparak sokaklardan kurtulmalarının yanısıra önemli başarılar da elde ettiklerine işaret eden Genç, "Canik Belediyespor Bayan Basketbol Takımımız şehrimizi Süper Lig'de başarıyla temsil ediyor. Altyapıdaki gençlerimizin elde ettiği başarılar ise bizlere onur veriyor. İnanıyorum ki bu tür başarılar bundan sonra da artarak devam edecektir. Ben sporcularımızı kutluyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya desteğimiz artarak sürecektir" diye konuştu.

Basketbol altyapı antrenörü Mehmet Küntüşlü ve genç basketbolcular da, spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Başkan Genç’e teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Balina oyununun arkasındaki isim kıskıvrak yakalandı
Mavi Balina oyununun arkasındaki isim kıskıvrak yakalandı
Bodrum'da silahlı saldırı: 1'i şarkıcı 2 ölü, 4 yaralı
Bodrum'da silahlı saldırı: 1'i şarkıcı 2 ölü, 4 yaralı