Advert

Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan: Direnen tek sendikayız

EĞİTİM ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, OHAL sürecinde yaşanan meslekten ihraçlara değinerek, ''Direnen tek sendika olma ve gerçek sendika olma özelliğimizi de koruyoruz. İhraçların yüzde 97’si diğer sendikalar ve sendikasızlardan" dedi.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan: Direnen tek sendikayız

KESK'e bağlı Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, Tokat'ta düzenlenen 'Eğitimdeki Sorunlar ve Çözüm Önerileri' paneline konuşmacı olarak katıldı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Toplantı salonunda düzenlenen panele CHP İl Başkanı Feramus Şahin, sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Panelde konuşan Feray Aytekin Aydoğan OHAL sürecine rağmen Eğitim-Sen olarak Türkiye’nin birçok ilinde sokağa çıkmaya devam ettiklerini söyledi. Aydoğan, şöyle konuştu:

''İstanbul'da 36 haftadır ihraç edilen arkadaşlarımız sokağa çıkıyor. Tüm bunlara rağmen direnen tek sendika olma ve gerçek sendika olma özelliğimizi de koruyoruz. İhraçlara baktığımızda sadece bizden mi ihraç var? Aslında ihraçların yüzde 97’si diğer sendikalar ve sendikasızlardan. Bizim dışımızda bütün sendikalardan ihraç var. Peki onlar ne yaptılar? Onlar arkadaşlarını ihbar ettiler, yalnız bıraktılar, sabahtan akşama birlikte olan, beş vakit namaza birlikte gittikleri yan komşularını ihbar ettiler ve her anlamda da yalnız bıraktılar. Şu anda baktığımızda hiçbiri birbirine güvenmiyor. Bu ihraçların içerisinde Eğitim Bir-Sen'liler, Türk Eğitim Sen’liler çoğunluğu oluşturmakta. Eğitim İş ve sendikasızlar da var.  Sürgünler sürecinde de yaşadığımız gibi arkadaşlarına sahip çıkan, arkadaşlarının yüreğini yüreğinde hisseden her türlü mağduriyetine sahip çıkarak koruyoruz ve korumaya da devam edeceğiz."
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Soylu: PKK, son nefesine gelmiştir
Bakan Soylu: PKK, son nefesine gelmiştir
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İlave asker takviyesi yapmamız lazım
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İlave asker takviyesi yapmamız lazım