Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

HALK UMUDUNU ŞANS OYUNLARINA BAĞLADI

61 milyonluk Milli Piyango çekilişinin ardından 8 haftadır devreden süper loto bu hafta bir kez daha devrederek 21 Milyon TL. rakamına ulaştı. Halkın şans oyunlarına büyük ilgi göstermesi ise 'Nereye koşuyoruz?' dedirtti.

HALK UMUDUNU ŞANS OYUNLARINA BAĞLADI
Advert

21 MİLYONLUK DEVİR

Yılbaşından bu yana 61 milyonluk büyük ikramiyenin yankıları tüm hızıyla devam ederken, medyada en çok okunan haberler arasında milli piyangonun büyük ikramiyesi yer aldı. Bu arada Süper Loto sonuçları Milli Piyango İdaresi'nin Ankara'da noter huzurunda gerçekleştirdiği çekilişin ardından açıklandı. Her hafta perşembe akşamı milyonlarca vatandaşa umut kapısı açan Süper Loto'da kazandıran numaralar ise belli oldu. 8 haftadır devreden Süper Loto bu hafta bir kez devrederek 9. devrini gerçekleştirdi ve büyük ikramiye 21 milyona ulaştı.

ÇAĞRILAR BOŞ KALDI
Vatandaşların şans oyunlarına yönelip umut bağlaması 'Nereye gidiyoruz?' sorularına muhattap olurken, Diyanet İşleri Başkanlığı şans oyunlarından kazanılan paranın kesinlikle 'haram' olduğunun üzerine bastı. Halkın büyük bir bölümünün bu açıklamalara rağmen şans oyunları oynamaya devam ettiği ve Türkiye'de çok ciddi bir kitlenin bu sektöre yöneldiği görüldü. Son olarak 9 haftadır devreden Süper Loto'nun 21 milyon TL gibi büyük bir rakama ulaşması da vatandaşların şans oyunlarına ne derece umut bağladığını ortaya koydu.

DEVLET ELİYLE KUMAR
Bu arada şans oyunlarından para kazanan ancak sonraki zamanlarda umduklarını bulamayan loto milyonerlerinin hepsinin hayatları kabusa dönüştü. Bazı milyonerler açlık ve sefalet içinde yaşamaya mahkum olurken, bazılarının da sonları kötü ölümlerle noktalandı. Tüm çağrılara rağmen durdurulamayan ve devlet eliyle vatandaşın kumara yönelmesi ise yeni bir tartışma konusunu da başlattı. Devletin bu konu da ciddi önlemler alması görüşünde yorumlar yapılırken, vatandaşların bu konu da bilinçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YPG, Suriye'nin Kamışlı kentinde hendek kazmaya başladı
YPG, Suriye'nin Kamışlı kentinde hendek kazmaya başladı
YSK'nın yerel seçim takvimi belli oldu
YSK'nın yerel seçim takvimi belli oldu