Advert

Havza'da Kalıcı Araç Muayene İstasyonu istiyorlar

Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Fahri Çiftçi ilçeye on beş günde bir gelen ve ortalama 35 araç muayenesi yapabilen gezici araç muayene istasyonu yerine, sabit muayene araç istasyonu kurulmasını istedi.

Havza'da Kalıcı Araç Muayene İstasyonu istiyorlar

Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Fahri Çiftçi, ilçe ve ilçeye bağlı mahallelerde bulunan araç sayılarının çokluğu nedeniyle gezici muayene servis aracının bölgedeki ihtiyaca cevap veremediğini belirtti.

Çiftçi, Havza’da ayda iki defa gelen gezici muayene istasyonunda yığılmalar yaşandığını ve çoğu araç sahibinin mağdur olduğunu; “Araç sahipleri araçlarını çevre il ve ilçelerdeki muayene istasyonlarına götürdükleri için fazladan yol ve yakıt masrafı ödüyor. Bölgemizde traktör sayısı fazla.  Traktör muayenesi olduğu günlerde diğer araçlara bakmıyorlar.  Ayrıca gezici istasyonlarda randevu sistemi olmadığından vatandaşlar gece yarısı sıraya giriyor.” dedi.           

Bu durumdan sanayi esnafının da olumsuz etkilendiğini belirten Çiftçi; “Muayene için ilçe dışına giden sürücüler noksanlarını ilçe dışında yaptırmak zorunda kalıyor. İlçemize kurulacak bir araç muayene istasyonu ile hem halkımız mağdur olmayacak hem de ilçe esnafımıza ekonomik olarak gelir sağlayacak. Böylece daha fazla araç muayenesi yapılabilecek ve uzun kuyruklarda beklemek çile olmaktan çıkacaktır. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz.” Dedi.

Traktörünü muayeneye getiren araç sahiplerinden, Alaaddin Ceylan sabah saatlerinden itibaren sıra beklediğini belirterek; “Ayın belirli günleri muayene var. Trafiğe çıkmak için muayene yaptırmamız lazım. Bu gün işi gücü bıraktım buradayım. Randevu verseler herkes saatini bilir işini ona göre halleder. Ayrıca görevlilerde iş yoğunluğundan olsa gerek kaba ve kırıcı davranıyor. Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MGK toplantısı sonrası açıklama
MGK toplantısı sonrası açıklama
Meclis Genel Kurul salonu yeni sisteme hazır
Meclis Genel Kurul salonu yeni sisteme hazır