Güncel
Giriş Tarihi : 25-07-2016 20:31   Güncelleme : 25-07-2016 20:38

İşte darbeci askerlerin yakalanma anı

15 TEMMUZ darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kaldığı oteli basıp 2 polisi şehit ettikten sonra kaçan askerlerden Binbaşı Taner Berber ile Astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü yakalandı. Silahsız yakalanan darbeci askerlerin, askeri kamuflaj içinde saç ve sakalı birbirine karışmış perişan halde oldukları görüldü. Operasyonda, Marmaris'te firari bir asker daha yakalandı.

İşte darbeci askerlerin yakalanma anı

15 TEMMUZ darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kaldığı oteli basıp 2 polisi şehit ettikten sonra kaçan askerlerden Binbaşı Taner Berber ile Astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü yakalandı. Silahsız yakalanan darbeci askerlerin, askeri kamuflaj içinde saç ve sakalı birbirine karışmış perişan halde oldukları görüldü. Operasyonda, Marmaris'te firari bir asker daha yakalandı.
15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kalıp daha sonra ayrıldığı otele baskın yapan ve çatışmaya girdikleri polislerden 2'sini şehit eden darbeci askerlerin yakalanması için ilçede başlatılan arama çalışmaları sonuç veriyor. Saldırı sonrası ormanlık ve dağlık alana kaçan bordo bereli, SAT komandosu ve muharebe arama kurtarma (MAK) ekiplerinden oluştuğu belirtilen karma timin yakalanması amacıyla ilçe ve çevresinde aramalar 10 gündür devam ediyor. 

GÖRENLER İHBAR ETTİ

Bugün saat 16.00 sıralarında Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Çetibeli kontrol noktasına 3 kilometre mesafedeki ormanlık ve dağlık alanda, askeri kamuflaj üniformalı 3 kişiyi gören ve şüphelenen vatandaşlar, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine bölgeye jandarmanın yanı sıra, özel harekat polisleri ve özel kuvvetlerden gelen askerlerden oluşan güvenlik güçleri sevk edildi. Arazide arama yapan polis ve askerler, darbeci askerlerin yerini belirledi. "Teslim ol" çağrısına uyan 3 asker, gözaltına alındı. 

BİTKİN HALDE 

Yakalananların MAK timinden Binbaşı Taner Berber, Astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü olduğu belirlendi. Çetibeli Jandarma Karakolu'na götürülen askerlerin, buradan Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ne gönderileceği belirtildi. Yakalanan askerlerin, askeri kamuflaj içinde saç ve sakalı birbirine karışmış perişan halde oldukları görüldü. Marmaris'teki saldırıya katılan ve arananan asker sayısının böylece 14'e düştüğü belirtildi.

YİYECEK VERİLDİ

Marmaris'te yakalanan ve oldukça bitkin halde oldukları görülen darbeci askerler Binbaşı Taner Berber, Astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü'ye önce yiyecek verildi. Gözaltındaki 3 asker sağlık kontrolünden de geçirildi.

AYNI BÖLGEDE 4 KİŞİ DAHA ARANIYOR

Darbeci askerlerden 3'ünün yakalandığı Çetibeli bölgesindeki ormanlık alanda, darbecilerden 4'ünün daha bulunduğu bilgisinin alındığı, bölgede arama ve yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Muğla Valiliği'nce yazılı açıklama yapıldı. Açıklamamada şöyle denildi:

"Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otele saldırıda bulunan asker kılıklı ihanet çetesi FETÖ/PDY mensubu darbeci eli kanlı canilerin MAK (Muharebe Arama Kurtarma) Timinden Binbaşı Taner Berber, Astsubay İlyas Yaşar ve Astsubay Gökhan Güçlü isimli üç terörist, güvenlik güçlerince yapılan arama çalışmaları esnasında Muğla- Marmaris Karayolu Çetibeli Mevkii'nde yakalanmıştır. Diğer 14 teröristin arama çalışmaları titizlikle ve kesintisiz olarak devam etmektedir" denildi.

ORMANA KAÇANLARDAN 5'İ DAHA ÖNCE YAKALANMIŞTI

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırıda bulunduktan sonra ormanlık alana kaçan askerlerden ilk önce Hava Kurtarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Yakup Özcan ve Hava Kurtarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ekrem Benli yakalanmıştı. Ardından da sivil kıyafetle otobüse binip İzmir'e gelen, MAK timinden hava astsubaylar Selman Çankaya ve Serkan Elçi yakalanarak gözaltına alındı. Bu 4 astsubayın ardından, sualtı taarruz (SAT) komandosu Deniz Üsteğmen Ali Sarıbey geçen 21 Temmuz'da sivil kıyafetle karayolunda otostop yaparken yakalanıp, gözaltına alındı. Son 3 kişiyle birlikte, otel saldırısının ardından ormanlık alana kaçan askerlerden 8'i yakalanmış oldu.

BİR ASKER DAHA YAKALANDI

Operasyonda, Marmaris'te firari bir asker daha yakalandı.

4 ASKER DAHA YAKALANDI

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın kalıp, ayrıldığı otele saldırıda bulunan ve 2 polisi şehit ederek kaçan askerlerden 3'ünün yakalandığı bölgenin yakınında 4 asker daha yakalandı. Bugün aynı bölgede yakalanan darbeci asker sayısı 7'e yükseldi. Bölgede halen firari 10 askeri arama çalışmaları sürüyor.

'ÇİĞLİ' İMAMI OLARAK ARANAN KUZU'DA YAKALANDI

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın kalıp, ayrıldığı otele saldırıda bulunan ve iki polisi şehit ederek kaçan askerlerden 3'ünün yakalandığı bölgenin yakınında 4 asker daha yakalandı. Bugün aynı bölgede yakalanan asker sayısı 7'ye yükseldi. Marmaris' te yakalanan askerler arasında Çiğli Ana Jet Üssünün imamı "Paşaö lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu' nunda olduğu bildirildi.

YAKALANAN 4 ASKERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Çetibeli bölgesinde bugün yakalanan 7 askerden sonn 4'ünün İzmir'in Çiğli İlçesi'ndeki 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapan ve Fethullahçı Terör Örgütü'nün buradaki "imamı" olduğu öne sürülen Hava Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu, Hava Astsubay Üstçavuş Ömer Faruk Göçmen, Hava Astsubay Kıdemli Çavuş Abdülhamit Gülerden, Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Çıkat olduğu belirtildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA