19 ŞUBAT 2020 Çarşamba 21:53
Güncel
Giriş Tarihi : 19-07-2016 17:46   Güncelleme : 19-07-2016 20:52

İŞTE TANKIN ÖNÜNE ATLAYAN ADAM

15 Temmuz Cuma gecesinin en çarpıcı görüntülerinden birini bir güvenlik kamerası kaydetti. Üsküdar'da art arda 2 tankın önüne yatarak onları durdurmaya çalışan 34 yaşındaki Sabri Ünal'in kolunda kırıklar olduğu tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

İŞTE TANKIN ÖNÜNE ATLAYAN ADAM

15 Temmuz Cuma gecesinin en çarpıcı görüntülerinden birini bir güvenlik kamerası kaydetti.
Üsküdar'da bir cadde. Darbe karşıtı tek başına caddenin ortasında. Üzerine gelen tankın karşısına çıkıyor.. Ellerini kaldırarak ilerlemesine engel olmaya çalışıyor..Bunu başarmak için kendini tankın önüne bırakıveriyor. Tank aniden durduğunda direnişçi tankın altında. Çok kısa bir duraksamadan sonra yeniden ilerleyen tankın altından sapa sağlam çıkıyor; ayağa kalkıyor ; tereddüt etmeden ikinci tankın karşısına dikiliyor..
Darbe karşıtı yine ellerini kaldırıyor. Tankı durdurmaya çalışıyor ama bu tankı kullanan tereddütsüz ilerliyor. Kendini ikinci kez bir tankın önünde yere bırakan darbe karşıtı bu tankın da altında kalıyor ama bu kez ayağa kalkamıyor. Tank ilerledikten sonra başını yukarıya doğru kaldırdığı görülüyor.

Belli ki yaşıyor, ama ayağa kalkamayacak derecede yaralı. Bu sırada caddede olaya tanık olanlar koşarak olay yerine geliyor. Yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı söylenen bu kişinin kim olduğu ve sağlık durumuyla ilgili bilgiler şimdilik belirsiz. Ama onun bu görüntüleri 15 Temmuz darbesine direnişin en önemli kanıtı olarak kayda geçiyor.

Üsküdar'da art arda 2 tankın önüne yatarak onları durdurmaya çalışan 34 yaşındaki Sabri Ünal'in kolunda kırıklar olduğu tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA