Advert

Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'tan Adnan Menderes mesajı

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt merhum Başbakan Adnan Menderes’in bugün ve gelecek yıllarda hayır duaları ve minnetle anılan bir demokrasi kahramanı olduğunu bildirdi.

Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'tan Adnan Menderes mesajı
Advert

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Adnan Menderes’in idam edilişinin 56. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Ömrünü millete hizmete adamış, merhum Adnan Menderes’i vefat yıldönümünde rahmetle anıyorum. Türk siyasi hayatının en önemli yapı taşlarından olan Menderes ve arkadaşları hayatlarını millete hizmet yolunda geçirdi. Ülkemiz demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla hayata geçmesinde, çok partili seçimin gerçek manasıyla uygulanmasında şüphesiz en büyük paye Adnan Menderes’ aitti. “Yeter!  Söz Milletindir” düsturuyla, milli iradeye verdiği önem ve yaptığı hizmetlerle aziz milletimizin gönlünü kazanmış, bugün de hayırla edilmeye devam etmektedir.

Ülkemizin başına karanlık bir bulut çöken, milli iradeyi rafa kaldırıp silah zoruyla yönetime el koyan askeri vesayet dönemlerinin en büyük kurbanı olarak bugün hala tüm vicdanlarda bir yara olan Merhum Başbakan Adnan Menderes ve yol arkadaşları; Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan’ı idam edilmelerinin 56. Yılında rahmet ve hürmetle anıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun İstihdam Buluşması gerçekleştirildi
Samsun İstihdam Buluşması gerçekleştirildi
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı