Samsun Valisi İbrahim Şahin, jandarmada şehit aileleri ve gazilerle buluştu

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, Jandarma Teşkiyatı'nın 178.kuruluş yıldönümü nedeniyle şehit aileleri ve gaziler adına düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, jandarmada şehit aileleri ve gazilerle buluştu

Samsun Valisi İbrahim Şahin, dün akşam Jandarma Teşkilatı'nın 178. kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit aileleri, şehit yakınları ve gaziler adına düzenlenen iftar yemeği programına katıldı. İftar yemeği öncesinde Jandarma Teşkilatı’nın kendi yaptığı çalışmalarını anlatan stantları gezen Vali Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu'dan gelişen teknolojiler ve Jandarma Teşkilatı’nın ekipmanları hakkında bilgi aldı.

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ağaoğlu, günün önemi ve anlamını belirten bir açılış konuşma yaptı. Konuşmanın ardından, Vali İbrahim Şahin ve protokol üyeleri tarafından ilköğretim okulları arasında yapılan jandarma konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Daha  sonra Vali İbrahim Şahin yaptığı konuşmada, “Başta Türk silahlı kuvvetler olmak üzere jandarmanın bu kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sıhhatli bir uzun ömür diliyorum. Jandarma Teşkilatı son dönemde yeni bir yapılanmaya girdi. Bu yapılanmayla beraber modernizasyonu bünyesine kattı. Gerçekten Emniyet teşkilatıyla birlikte ülke sathında çok ciddi mücadeleler veriyor. Yine gönül coğrafyamızda silahlı kuvvetlere jandarmamıza, emniyet teşkilatına, özel hizmet sunan teşkilatlara da çok ciddi görevler düşüyor. Gerek ülke sathında, gerek ülkemiz dışında çok önemli hizmetleri sürdürüyorlar. Vatan için, Bayrak için, Millet için, bu kutsal topraklar için mücadele ediyorlar. Zaman zaman şehit düşüyorlar bu bizleri ciddi anlamda yaralıyor. Ama bir toprağında vatan olmasının yolu şehit kanlarının bu toprağa düşmesinden geçiyor. Bu coğrafya kolay bir coğrafya değil, bu mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz” dedi. 

Şehit aileleri, şehit yakınları ve gaziler adına düzenlenen iftar yemeğine ayrıca, Samsun CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver ve eşi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve eşi, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili Sahil Güvenlik Yarbay Tayfun Paşaoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril, EMŞAV Samsun Şubesi Başkanı Bilal Erim, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Necati Yılmaz, ilgili kamu kurumlarının müdürleri şehit aileleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi