Advert
Advert

Samsun Valisi İbrahim Şahin, şehit yakınları ve gazilerle iftarda bir araya geldi

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, Şehit Erol Olçok Salonu'nda şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri ile düzenlenen iftar yemeğinde buluştu.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, şehit yakınları ve gazilerle iftarda bir araya geldi
Advert

Samsun Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Vali İbrahim Şahin, şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile bir araya geldi. İftar yemeği öncesi masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri, şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleriyle yakından ilgilenen Vali Şahin, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril yemekte yaptığı konuşmasında, “Malumunuz olduğu üzere, vatan savunmasında canlarını vermekten imtina etmeyen aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin göstermiş oldukları eşsiz feragat ve fedakârlığın bu dünyada karşılığı bulunmamaktadır. Ancak kutsal değerlerimiz ve mukaddesatımız uğrunda verilen her can Allah’ımızın yüce katında kendi değerini bulmaktadır. Sayın Valim, aziz şehitlerimizin münevver yakınlarıyla, kahraman gazilerimiz ve değerli ailelerine Samsun Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde yapılan yakın ilgi ve alakanın idrakinde olarak sizlere minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek isteriz” dedi.
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, ″İki ibadet vardır ki bunun riyası, gösterişi olmaz. Bir tanesi içinde bulunduğumuz ramazan ayında oruç tutmak. İkincisi ise şehadettir. Şehitlik mertebesi peygamber efendimizin yanı başındaki bir mertebe olarak nitelendirilir. Buna biz iman eder ve inanırız. Ramazanın ilk on günü rahmet, ikinci on günü mağfiret, son on günü de günahlardan azat olmaktır. İnşallah ramazan bayramıyla beraber günahlardan azat olmuş, günahlardan arınmış pırıl, pırıl bir şekilde cenabı hak hep beraber ramazan bayramını idrak etmeyi bize nasip eder. Ben bunu her toplantıda zikrederim. Siz bizim emanetimizsiniz. Bu devletin emanetisiniz. Vatan için, millet için, devlet için, canını feda eden insanların yakınları ve şehit olmak için mücadele etmiş ama şahadete yürüyememiş gazi olmuş insanlarsınız. Onun için siz bizim emanetimizsiniz. Sizden bir talep geldiğinde biz bunu emir telakki ediyoruz. Bunu mutlak suretle yerine getirmeye çalışıyoruz' ysşd jtıaihaç
Vali İbrahim Şahin, yemeğe katılan şehit yakınları, gaziler, gazi aileleri ve çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli, Samsun'da coşkuyla karşılandı
Bahçeli, Samsun'da coşkuyla karşılandı
300 metreden düşen hamile kadın öldü
300 metreden düşen hamile kadın öldü