Samsun Haber
Giriş Tarihi : 24-11-2019 17:47   Güncelleme : 24-11-2019 17:51

Atakum ilçesini ikiye bölen tramvaya tünel çözümü

Atakum'dan geçen tramvay hattının ilçeyi ikiye böldüğünü belirten Başkan Mustafa Demir, Ulaştırma Bakanı Turhan'ın Samsun'a yapacağı ziyarette bu konuyu gündeme alacaklarını, 'tünel ya da farklı yöntemlerle' sorunu çözeceklerini açıkladı

Atakum ilçesini ikiye bölen tramvaya tünel çözümü

Dönemin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın projelendirdiği ve 2010 yılında vatandaşların hizmetine sunduğu 121 milyon Avro değerindeki hafif raylı sistem projesi, inşa aşamasında da gerek ilçede yaşayan vatandaşlar gerekse de kentteki STK'lar tarafından özellikle Atakum İlçesi'ni ikiye böldüğü için yoğun bir şekilde eleştirilmişti.

BAKAN SAMSUN'A GELECEK

Aradan geçen 9 yıl sonra tramvay hattının Atakum İlçesi'ni ikiye böldüğü gerekçesiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilerleyen günlerde kente gelecek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile birlikte bölgede çalışma yapacaklarını açıkladı.

Raylı sistemin toplu taşımaya büyük bir kolaylık getiren raylı sitemin özellikle Atakum'u ikiye böldüğüne dikkat çeken Demir, çözüm yolları arayacaklarını belirtti.

TÜNEL YAPABİLİRİZ

Başkan Demir, "Raylı sistem konusunda seçilen sistem şehri ikiye böldü. Özellikle Atakum. Orada ciddi trafik problemlerine sebep verdi. Toplu taşımaya katkı sağladık ama başka alanlarda çok daha büyük problemler oluşturdu. Sistemin altına bir tünel yapılabilir. Bakanımızla teknik bir çalışma yapacağız. Tünel daha iyi bir sistem mi olur ya da bu sistemden başka bir sisteme geçişi daha doğru mu olur ona bakacağız. Trafik sıkışıklığını, kavşaklardaki yığılmaları giderecek çözümler üretebilir miyiz bunu araştıracağız" dedi. 

Kaynak: Hedef Halk