Spor
Giriş Tarihi : 18-09-2020 15:03   Güncelleme : 18-09-2020 15:03

Avrupanın dev kulüpleri onun peşinde! 15'lik yıldız adayı Samsunspor'la görüştü

İtalya’nın dünyaca ünlü spor gazetesi Corriere dello Sport, Samsunspor'un ilgilendiği Alpaslan Tahsin ile ilgili yeni kuşak parlayan genç oyuncularını tanıttığı köşesinde yer verdi. Topla adeta tenis oynar gibi oynadığı ve saha içinde çok yönlü olmasıyla dikkati çektiği ifade edilen Tahsin’in, hücuma yönelik orta saha oyuncusu olarak da görev aldığı belirtildi.

Avrupanın dev kulüpleri onun peşinde! 15'lik yıldız adayı Samsunspor'la görüştü

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, 15 yaşında olmasına rağmen, daha şimdiden Avrupa’nın pek çok kulübünün radarına takıldığı ve izlemeye aldığı Alpaslan Tahsin ile Samsun'da görüştüklerini söyledi. Büyük yatırım yaptığı Futbol Akademisinin kendilerine gelecekte vereceği desteği 'KAZAN KAZAN MODELİ' ile açıklayan Başkan Yıldırım, Yunanistan'dan gelen Alpaslan ile ilgili şu yorumda bulundu; Genç bir arkadaşımız. Biz kendisini beğendik inşallah kararını verir Samsunspor'a gelir. Çok iyi mi 'hayır' ama potansiyeli var. Samsunspor'da onu işlersek çok iyi bir oyuncu olacağını görüyoruz. Bu bizim için iyi bir reklam olacak. Fildişinden iki tane 17 yaşında gencecik sporcular gelecek. Bu çocuklar 18'ine girdiklerinde kendileriyle sözleşme imzalayacağız. Belki de Süper Lig'de kendilerine şans vereceğiz". 

DEV KULÜPLER PEŞİNDE 

İtalya’nın dünyaca ünlü spor gazetesi Corriere dello Sport, Samsunspor'un ilgilendiği Alpaslan Tahsin ile ilgili yeni kuşak parlayan genç oyuncularını tanıttığı köşesinde yer verdi. Topla adeta tenis oynar gibi oynadığı ve saha içinde çok yönlü olmasıyla dikkati çektiği ifade edilen Tahsin’in, hücuma yönelik orta saha oyuncusu olarak da görev aldığı belirtildi. Alpaslan Tahsin’in gençler ligindeki takımının en golcü ve en çok asist yapan oyuncusu olduğu vurgulanarak, geçen yıl 24 gol, 30 asist yaptığına dikkat çekildi. Gazetenin haberinde, Tahsin’in henüz 15 yaşında olmasına rağmen, daha şimdiden Avrupa’nın pek çok kulübünün radarına takıldığı ve izlemeye alındığı da belirtildi. 

PAOK FORMASI GİYİYOR 

Yunanistan’ın Paok Komotini takımında top koşturan genç yeteneğin peşinde, İtalya’dan Juventus, Roma, Napoli ve Milan’ın, İspanya’dan Real Madrid, Atletico Madrid ve Sevilla’nın, Türkiye’den Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın olduğu bildirildi.Bu kulüpler arasında Tahsin’i transfer etmeye en yakın kulübün şimdilik Sevilla gibi gözüktüğü ifade edildi. Bir dönem Roma’da da görev yapan Sevilla’nın “genç yetenek avcısı” olarak bilinen sportif direktörü Monchi’nin Tahsin’e profesyonel sözleşme önerme hazırlığında olduğu kaydedildi.Genç oyuncunun idolünün ise Roma’nın efsanevi kaptanı Francesco Totti olduğu belirtildi.