Spor
Giriş Tarihi : 21-05-2020 12:27   Güncelleme : 21-05-2020 12:27

Başkan Yıldırım: "Avrupa'nın en iyi takımlarında oynayacak bir kalecimiz var"

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "Nurullah'ı Samsunspor'da emekli yapmayı düşünmüyoruz' diyerek sözlerine başlayan kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım şunları söyledi; Nurullah bir gün mutlaka Avrupa'da bir takımda oynayacak. Bizler buna inanıyoruz ve oyuncumuzu bu yönde hazırlamaya başladık" dedi.

Başkan Yıldırım:

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Nurullah Aslan hakkında özellikle ulusal basında yer alan transfer haberlerine son noktayı koydu. Katıldığı bir programda 'Nurullah'ı Samsunspor'da emekli yapmayı düşünmüyoruz' diyerek sözlerine başlayan kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım şunları söyledi;  Nurullah bir gün mutlaka Avrupa'da bir takımda oynayacak. Bizler buna inanıyoruz ve oyuncumuzu bu yönde hazırlamaya başladık. 

SÜPER LİG'DE KALEMİZİ KORUYACAK

Nurullah'a biz bu sene itibariyle ingilizce eğitimi vermeye başladık. Kendisiyle yaptığım görüşmede; "Sende ki bu yetenek herkeste olmayan bir özellik. Senin Avrupa oynayabilecek bir yapın var. Senin her konuda yetişmen gerekiyor çünkü sen bir gün mutlaka Avrupa'ya gideceksin" dedim. Nurullah'ı biz hazırlıyoruz. Nurullah, Süper Lig'de Samsunspor'un kalecisi olarak oynayacak. 

ZAMANI GELDİĞİNDE ELBETTE Kİ SATACAĞIZ

Ondan sonra altyapımızdan Nurullah'ı aratmayacak yetenekte bir kaleci bulursak oyuncularımızın önünü açmak için yıldız kalecimizin transferine onay verebiliriz.  Nurullah'ı Samsunspor'da emekli yapmayı düşünmüyoruz elbette. Samsunspor'un da ayakları üzerinde duracak bir ekonomisinin olması gerekiyor. Bunu da böyle oyuncu yetiştirip zamanı geldiğinde satma şekliyle yapacağız."