Yaşam
Giriş Tarihi : 21-11-2019 22:07

Brezilya Hakkında

Güney Amerika kıtasında yer alan ve kıtanın en kalabalık ülkesi olan Brezilya güneyden kuzeye Uruguay, Arjantin, Paraguay, Peru, Bolivya gibi ülkelerle komşudur. Bayrağındaki renkler, eski zamanlarda görev yapmış kraliyet ailelerini simgelemektedir.

Brezilya Hakkında

Brezilya Seyahati İçin Gerekli Belgeler

2004 yılından itibaren T.C. vatandaşlarına  Brezilya vizesi uygulaması kalkmış durumdadır. Yani, Brezilya seyahatlerinde Türk vatandaşları için Brezilya vizesi şartı aranmamaktadır. Sadece pasaportun geçerlilik süresi önem taşımaktadır. Pasaport, son on sene içerisinde alınmış olup; dönüş tarihinden itibaren altı yıl geçerliliğini korumalıdır. Uzun süreli seyahatlerde bulunacak olanlar, ilgili birimler ile mutlaka bilgi alışverişinde bulunmalıdır. Brezilya ülkesine seyahat edecek olanlar, önceden alacakları Brezilya uçak bileti sayesinde önemli avantajlar elde edebilmektedir. Bu nedenle uçak biletinin önceden temin edilmesi gerekmektedir.

Brezilya'da Gezilecek Yerler

Brezilya'ya gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken bazı yerler vardır. Farklılıklarıyla etnik bir ülke olması dolayısıyla Brezilya da gezilecek yerler beş ayrı noktadan oluşmaktadır. Bu yerler:

1- Sao Paulo

2- Rio De Janeiro

3- Kuzey Brezilya

4- Amazon Yağmur Ormanları

5- Güneydoğu Brezilya'dır.

İlginizi çekebilir: Brezilya turları ve fiyatları

Tatil için en önemli gezilecek olan bölge, Bahia bölgesidir. Bu bölge, kumsalları ve şezlonglarıyla pek çok insana güzel bir tatil yapabilme imkânı sağlayabilmektedir. Burada sıcakkanlı yerlileri görmek mümkündür. Eğlenmeyi tercih edenler için ise en uygun bölge, Güneybatı Brezilya'dır.Bölgede çok sayıda eğlence merkezi yer almaktadır.

Brezilya'daki en büyük şehir olan Sao Paulo; sanat, kültür anlayışı ve birbirinden güzel Brezilya yemekleri ile Brezilya turlarının vazgeçilmez adresidir. Çok sayıda ünlü müzeye sahip olan şehirde rengârenk Brezilya mahalleleri yer almaktadır. Turistlerin en çok bu şehri tercih etme nedeni, hem gezilecek çok yeri olması hem de her bütçeye hitap edebilmesidir. Dolayısıyla şehirde her cebe uygun, kaliteli bir tatil yapabilme fırsatı bulunmaktadır.

Turistlerin önemli ölçüde ilgisini çeken diğer bir bölge olan  Rio De Janeiro, içerisinde yer alan plajlarıyla Brezilya'nın gözbebeğidir.Tatil için oldukça uygun bir yerdir. Corcovado Heykeli bölgenin en büyük simgesi olarak şehirde ilgi görmektedir. Tren yolculuğu ile gidilen yerde yolculuk sırasında Rio bölgesini bütün olarak görebilmeniz mümkündür.

Tüm yurtdışı turları için MNG Turizm’i ziyaret edebilirsiniz.