16 ARALIK 2019 Pazartesi 13:43
Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 20-07-2019 00:34

Çocukları Erken Yaşta Basketbol ile Tanıştırmanın Nedenleri

İnanılmaz bir teknoloji çağında yaşamamızın birçok iyi ve faydalı etkenin olmasının yanı sıra bazı kötü sonuçlarıda mevcut.

Çocukları Erken Yaşta Basketbol ile Tanıştırmanın Nedenleri

Bu kötü sonuçlardan bir kısmı ise ne yazık ki çocuklarımızı ilgilendiriyor. Doğdukları andan itibaren teknoloji ile büyüyen çocuklar gelişme çağlarına geldiklerine tam bir teknoloji bağımlısı haline geliyor. Bu durum çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerini oldukça kötü sonuçlar doğrururken birçok hastalığın ve sağlıksız bir hayatın başlamasına neden oluyor. Bu durumda ise ebeveynlere büyük bir görev düşüyor. Sağlıklı büyüyen çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu durumu göz ardı etmeyi bırakıp işe koyulmanız lazım. Çocuğunuzu teknoloji batağından çıkarmak için fiziksel bir aktivite arıyorsanız, basketbol erkek veya kız çocuğunuzun erken yaşta başlayabileceği bir spordur. Basketbol oynamak, çocukların yeni arkadaşlar edinme avantajını sağlayarak temel koordinasyon ve takım kurma becerilerini öğrenmelerine yardımcı olur. Çocuğunuzun temel basketbol becerileri ile genç yaşta başlamasını sağlamak, sadece egzersizi teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda yaşamın ilerleyen saatlerinde aktif kalmak için de temel oluşturur.

Basketbolla Büyüyen Sağlıklı Nesiller

Özellikle gelişme çağındaki çocuklar için büyük faydaları bulunan basketbol aslında hemen hemen her yaş grubu için uygun olan bir spor dalıdır.  Küçük çocuklar için, programlar temel beceriler geliştirmeye odaklanır ve genellikle daha kısa 6 ayaklı jantlar kullanır. 6 ila 17 yaş arası çocuklar için her gün en az bir saat orta yoğunlukta fiziksel aktivite gerekir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre çocuklar haftada üç gün şiddetli fiziksel aktivite yapmalılar. Basketbol öğrenmek, çocukların sık sık fiziksel aktivitelerini günlük rutinlerine dahil etmelerine izin verir ve genel fiziksel sağlık ve zindeliğe katkıda bulunur. Genç yaşta basketbol eğitimine başlamak, büyük kas gruplarını kullanarak kaba motor becerilerini geliştirir. Basketbol oynayan küçük çocuklar esnekliği ve dayanıklılığı arttırır. Basketbolla erken yaşta ilgilenmek çocukların psikolojik olarak gelişmesine de yardımcı olur. Bir takımda oynamak, çocuğunuzun arkadaş edinmesini ve akran grubuyla ilişkisini hissetmesini sağlar. Takım sporları aynı zamanda çocuğun temel problemleri iletme ve çözme yeteneğini de geliştirir. Tüm bunlar doğrultusunda çocuğunuzu basketbol ile tanıştırmak istiyorsanız size güvenle önerilebilecek basketbol kursu Erman Kunter Akademi olarak karşımıza çıkıyor.

Erman Kunter Akademi ile Çocuklarınız Profesyonel Bir Eğitimin Keyfini Sürsün

Uzun yıllardır çocuklar için basketbol eğitimi veren Erman Kunter Akademi çocuğunuzun basketbol alanında öğrenmesi gereken tüm bilgileri profesyonel bir eğitim kadrosu ile öğretebilecek kaliteli basketbol okullarının başında geliyor. Siz de çocuğunuzu güvenle gönderebileceğiniz bir basketbol okulu arıyorsanız Erman Kunter Akademi bu konuda başvurabileceğiniz en doğru adres. Erman Kunter Akademi ve basketbol okulu hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler bu: http://ermankunterakademi.com/ linkten detaylı bilgi alabilir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA