20 ŞUBAT 2020 Perşembe 01:21
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-09-2019 12:39   Güncelleme : 12-09-2019 12:49

DEMİR'İN, 0 TAKINTISI SAMSUN ESNAFINI VURDU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, eski başkan Zihni Şahin döneminde yapılan işlerin faturalarını aylardır ödememesi Samsun esnafını batma noktasına getirdi.

DEMİR'İN, 0 TAKINTISI SAMSUN ESNAFINI VURDU

AYLARDIR ÖDEME YAPILMIYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Zihni Şahin döneminde büyükşehirle iş yapan esnaflar iflas noktasına gelmeye başladı. Şahin'den sonra görevi devralan Mustafa Demir'in Zihni Şahin takıntısı esnafı fena vurdu. Şahin döneminde iş yapan esnaflar belediyeden alacaklarını aylardır alamazken, Demir'in geçmişle hesaplaşması yüzünden Samsun esnafını batma noktasına getirdi. Başkan Demir'in bu tavrından vazgeçmesini bekleyen esnaf ödemelerin bir an önce yapılmasını istedi.

ŞAHİN TAKINTISI ESNAFI VURDU
Şahin döneminde yapılan tüm işlere müfettiş soruşturması isteyen ancak soruşturmaların temiz çıkmasına rağmen esnafın borçlarını ödemeyen Mustafa Demir'in hesap işlerine ödeme yapılmaması ve bekletilmesi talimatı verdiği öğrenildi. Bir çok esnaf paralarını alamamaktan yakınırken, devlette devamlılığın esas alınması gerektiğini eski başkanın AK Partili olduğunu vurgulayan esnaflar 'Filler tepişirken çimenleri eziyorlar. Samsun esnafının geldiği nokta tam da burası' dediler.

ARTIK SON HADDEYE GELDİK
İşçi maaşları, SGK ve vergi, piyasaya olan borçlarını büyükşehirden alacaklarını alamadıkları için aylardır ödeyemediklerini belirten Esnaflar; 'Hem Sayın Başkanla hem de ekibiyle sürekli olarak görüşüp durumumuzu arz etmemize rağmen 6 aydır hiç bir sonuç alamadık. Belediyeyi icraya verip saygısızlık yapmak istemiyoruz. Bu işin iyi niyetle çözülmesini bekliyoruz. Artık son haddeye geldik. Dayanacak gücümüz kalmadı. Bu işe bir çözüm bulunsun. esnaf zaten krizde' diye konuştular.

ERDOĞAN'A MEKTUP YAZDILAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün büyükşehir belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıyı hatırlatan esnaflar; 'Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlara 'Vatandaşlara yardımcı olun, insanların işlerini kolaylaştırın, kimseyi mağdur etmeyin' derken, Demir'in esnaflara yaptığı uygulama reva mı? Siyasiler arasında yaşanan sorunlardan bizi ne? Cumhurbaşkanımıza mağdur esnaflar olarak mektup yazıp gönderdik. Oradan da sonuç alamazsak belediyeye icra işlemlerini başlatacağız.' şeklinde konuştular.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA