Ekonomi
Giriş Tarihi : 12-10-2020 21:43   Güncelleme : 12-10-2020 21:43

Emekli maaşlarına ilişkin açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli maaşlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Emekli maaşlarına ilişkin açıklama

Bakan Selçuk emekli maaşlarına ilişkin son 2 yılda 674,5 milyar TL aylık ödeme yapıldığını dile getirirken emeklilerin refah seviyesini yükseltmek adına çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli maaşları ile ilgili açıklama yaptı. Bakanlık olarak emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Zehra Zümrüt Selçuk, “Bu yıl Ağustos ayında 8,2 milyon işçi emeklisi, 2,6 milyon Bağ-Kur emeklisi ve 2,3 milyon memur emeklisi olmak üzere toplamda 13,1 milyon emeklimize 30,5 milyar lira aylık ödemesi yaptık. Son 2 yılda ise emeklilerimize toplam 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

DİNİ BAYRAMLARDA VERİLEN İKRAMİYELER

Bakan Selçuk, “Bu kapsamda 2018 yılının Ramazan Bayramı’nda emeklilerimize ilk bayram ikramiyesini ödedik. 6 dini bayramımızda ödediğimiz bayram ikramiyesi tutarı 64,2 milyar liraya ulaştı.” dedi.

YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Emeklilerin refah seviyelerinin artırılması için çalıştıklarını bildiren Bakan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.