Spor
Giriş Tarihi : 20-05-2020 16:48   Güncelleme : 20-05-2020 17:06

Ertuğrul Sağlam'dan önemli açıklamalar

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Hedeflediğimiz yerli transferlerini yaparsak o zaman yabancı oyuncuyu çok düşünmeyebiliriz. Ama yabancı oyuncu da olacak tabii ki. Ne kadar az yabancıyla oynarsak o kadar çok mutlu olurum."

Ertuğrul Sağlam'dan önemli açıklamalar

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, katıldığı bir programda taraftarların merak ettiği transfer konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çok güzel bir oyuncu gruplarının olduğuna işaret eden kırmızı beyazlı ekibin başarılı teknik direktörü Sağlam, "Bu takımdan imkanım olsa bir tane oyuncumu göndermem. Hepsini çok seviyorum ve her biri benim için çok değerli. Ve önümüzdeki sezon içinde de faydalanabileceğimiz kaliteli oyuncular" dedi. 

SAYISAL OLARAK ZATEN EKSİĞİZ 

Mevcut kadroları incelendiğinde sayısal olarak eksik olduklarını dile getiren kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "An itibariyle sakatlığı devam eden Okan Dernek ve Bünyamin Cesur Karataş ile gençlerimizin dışında toplam 19 oyuncumuz var elimizde. Zaten sezon planlaması yapıldığında sayısal anlamda eksiğiz. Sayısal olarak çok fazla oyuncu ayrılmayacak aramızdan. Yaklaşık 7-8 transfer yapmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. 

ÖNCELİĞİMİZ YERLİ OYUNCULAR  

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam konuyla ilgili olarak şunları söyledi; "Ancak bu rakamı netleştirecek olan gerçeklerden bir tanesi de şu; herangi bir mevki de iyi bir yerli oyuncu ki listemizde oldukça fazla sayıda mevcut. Olur da böyle bir durum gerçekleşirse ve yerli transferi yaparsak o zaman yabancı oyuncuyu çok düşünmeyebiliriz. Ama yabancı oyuncu da olacak tabii ki. Ne kadar az yabancıyla oynarsak o kadar çok mutlu olurum."