Güncel
Giriş Tarihi : 29-12-2021 21:17   Güncelleme : 29-12-2021 21:17

FATSA BELEDİYESİ CAN DOSTLARIMIZIN YANINDA

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü sahipsiz sokak hayvanları için 2021 yılı içerisinde; 12 bin kilogram köpek maması, 3 bin 200 kilogram kedi maması dağıtımı yaptı, ayrıca ilçe genelinde 18 farklı noktada beslenme noktaları oluşturuldu.

FATSA BELEDİYESİ CAN DOSTLARIMIZIN YANINDA

2021 yılında sadece Fatsa’dan kısırlaştırılmak üzere Ordu Ordu Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Hayvan Hastanesine 780 adet sokak hayvanı götürülerek kısırlaştırma işlemleri tamamlandıktan sonra doğal yaşam alanlarına geri bırakıldı.

Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva ilçede gerek vatandaş talebiyle gerekse ekiplerin çalışması neticesinde tespit edilen yaralı, bakıma muhtaç, aşısız ve kısırlaştırma işlemi yapılacak olan sokak hayvanlarının tedavilerinin Ordu Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Hayvan Hastanesinde koordineli olarak yapıldığını belirterek, “Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda sokaktaki hayvanlarımızın kullanması için daha önceden yerleştirilen köpek evlerinin yanı sıra kedi evlerimizde uygun görülen noktalara yerleştirilmiştir. Soğuk havaların başladığı bu dönemde can dostlarımızın hayatta kalmalarına yardımcı olabilmek için sürekli olarak sokaklarımızda beslemelere devam ediyoruz. Şehrimizde hayvanların bulunabileceği belirli noktalara mama ve yiyecekler koyarak onların beslenme ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılıyoruz. Hayvanlarımız için desteklerimiz her zaman devam edecek. Bu duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz” dedi.