Güncel
Giriş Tarihi : 24-10-2020 18:04   Güncelleme : 24-10-2020 18:04

İslam Karşıtı Macron’a TÜSİKON'dan Tepki

Türkiye’nin en  büyük ekonomik sivil toplum kuruluşlarından  birisi  olan Üreticiler Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu  TÜSİKON   genel merkezinden Başkan Orhan  BEŞİKTEPE yapmış olduğu açıklamasında   Fransa Cumhurbaşkanı  Emmanuel  Macron ‘un  İslam  dini hakkında  haddi  aşan sözlerine  tepki  gösterdi  Başkan BEŞİKTEPE, İslam ülkelerini ve liderlerini İslam düşmanlığı yapan sömürgeci Fransa’ya karşı  ortak tepki vermeye davet etti. 

İslam Karşıtı Macron’a TÜSİKON'dan Tepki

Sözlerine   şu  şekilde  devam eden  BEŞİKTEPE, Avrupa da   İslama ve Müslümanlara yönelik ayrımcılık ve  yönlendirmelerin  fiziki  saldırılara  ve    aleni düşmanlığa dönüştürüldüğüne   dikkat  çekerek ,  “ Sözde demokrasisi ve  özgürlükleri ile   övünen Fransa  , bu  düşmanlık ve ötekileştirme  furyasının başını çekmektedir. Söz konusu Müslümanlar ve İslam olunca özgürlükçü ilkeleri Fransa’nın kendi vatandaşı, Müslümanları haklarından mahrum etmektedir. Fransa’nın toy, cahil ve kaprisli cumhurbaşkanı Macron, açıklama ve uygulamaları  ile  İslama   karşı olan  kin ve nefretini  artık aleni  bir savaşa dönüştürmüştür” dedi.  
 Fransa şu andaki   refah ve zenginliğini  halen  sömürmekte   olduğu  İslam  topraklarına  borçludur.  Fransa’nın  hem insanlığa hemde  İslama karşı  sicilinin   çok bozuk olduğunun   altını  çizen  Başkan  Orhan  BEŞİKTEPE ,  “ son  iki asırda  başta Cezayir olmak üzere   Afrika’nın bir çok ülkesinde    İslam  topraklarını  işgal ve  talan  etmiş  , yüzbinlerce müslümanı katlederek  soykırım  uygulamıştır. Fransa   halen  bunların   hesabını  vermemiştir, aynı şekilde  önceden  sömürgesi olan  , Benin  , Burkina Faso  ,  Gine ,  Fildişi sahili, Mali  , Nijer , Senegal  ,  Togo  ,  Kamerun  ,  Orta  Afrika Cumhuriyeti  , Çad,   Kongo  , Ekvator Ginesi  ve Gabon  gibi  Afrika ülkeleri,   Fransaya  halen  sömürge vergisi  ödeyen  ülkelerdir”  diye  konuştu.
 Başkan Orhan  BEŞİKTEPE  ;  Fransada’ki   bütün cami  , lokal , okul ve kurumların   her türlü kontrol  ve ağır  denetimlere   tabi  tutulduğunu belirterek şunları  söyledi  .  “ İslam’a ve  kutsal    değerlerine   her türlü  hakaret  ve düşmanlık himaye görürken  , Filistini  işgal eden   Filistin  halkına soykırım   uygulayan  Siyonist  rejimi  eleştirmek ise  antisemitsizim  diyerek  yasaklamıştır. Bununla   birlikte Fransa   başkanı Macron  , Fransa   Müslümanları adıyla    kendilerine  göre  bir  Müslüman tip  oluşturmaya çalışmaktadır. Bütün bunlar  İslam ve Müslümanlara açılan topyekun bir savaştır . Avrupa ülkelerinde  Müslümanlara  mal  edilmeye  çalışılan şaibeli saldırılar  ,   İslamın   batıda   yok etme projesinin bir parçasıdır.  Avrupa ve Fransa  islam’a karşı açtığı bu savaşı kazanamayacaktır”.  
İslam  ülkelerinin  Fransa’nın İslam düşmanlığına karşı   mutlaka  harekete   geçmesi gerektiğini ifade eden  BEŞİKTEPE  , “ Dünya genelinde  Müslümanların   hak ve hukukunu   koruyacak  bir mekanizma   mutlaka  devreye alınmalıdır. Başta Fransa  olmak üzere  Avrupa da  artışa geçen İslam  düşmanlığını  lanetliyoruz.  Avrupa  islam’a gebedir , bir gün mutlaka bu  kutlu doğum gerçekleşecektir” dedi.