Samsun Haber
Giriş Tarihi : 26-06-2019 13:44

Milli Kampa Davet Edilen 6 Sporcudan 4 Tanesi  “Zirvede Ben de Varım” Projesi’nden

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 01-05 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bursa ilinde düzenlenen Spor Tırmanış Küçükler C-D-E kategorileri Milli Takım Gelişim Kampına Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uyguladığı “Zirvede Ben de Varım” projesinde keşfedilen 4 sporcu katılacak. 

Milli Kampa Davet Edilen 6 Sporcudan 4 Tanesi  “Zirvede Ben de Varım” Projesi’nden

Türkiye genelinde 22 sporcunun davet edildiği kampa Samsun ilinden 6 sporcu davet edildi.
Samsun ilinden kampa davet edilen 6 sporcudan 4 tanesi Ceylin Karakaya, Muhammed Utku Kanbay, Hacer Karaoğlu ve Tuana Aydın 2016 yılından itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü desteğiyle başarılı bir şekilde sürdürülen projenin keşfettiği sporcular.
Tekkeköy Kutlukent 80. Yıl İlkokulu öğrencisiyken keşfedilen Ceylin Karakaya 2018 ve 2019 yıllarında Romanya da yapılan Balkan Şampiyonasında iki kez, 2018 yılında ise Azerbaycan’da yapılan Şampiyonada Türkiye’ yi bir kez temsil etti.  

Alparslan İlkokulu öğrencisiyken keşfedilen Muhammet Utku Kanbay 2019 yılında Romanya da yapılan Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil etti.  
İnönü İlkokulu öğrencisiyken keşfedilen Tuana Aydın kendi kategorisinde Türkiye 3. lüğü bulunuyor.
Gazi ortaokulunda öğrenciyken keşfedilen Hacer Karaoğlu’nun Türkiye 5. liği bulunuyor.  
“Zirvede Ben de Varım”  Projesi diğer büyük başarısı ise, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Okul Sporları bünyesinde ülkemizde ilk defa yapılan Spor Tırmanış yarışmalarında gerçekleşti. Türkiye birincisi olan SAMSUN ili takımlarının kazandığı toplam 36 madalyanın 26'sını "Zirvede Ben de Varım” projesinde proje ekibi tarafından keşfedilen ve proje ekibi tarafından antrenman yapan öğrenciler kazandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA