Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 12-11-2020 18:42   Güncelleme : 12-11-2020 18:42

MİNAREYİ ÇALANLAR KILIFINI DÜŞÜNÜRLER...

MİNAREYİ ÇALANLAR KILIFINI DÜŞÜNÜRLER...

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım Sosyal Medya hesabından yabancı futbolculara yapılan eleştirilere atfen " Biz bu oyuncuları buraya Balık Pide yeyip tatil yapsınlar diye getirmedik. Hastalıklar, sakatlıklar ve uyum sorunlarını henüz atlatamadılar. Biz bu sezon Şampiyon olmak için and içtik. Ben onlara güveniyorum biraz sabır " diyor...
At binenin Kılıç kuşananın misali; Patron Sayın Yıldırım dır. Elbette bu kadar büyük paraları bu işe yatırırken en ince hesabı yapmıştır. İnce eleyip sık dokumuştur. Başarıya inandığı içindir ki eleştirilen oyuncuların transferlerine izin vermiştir.
    Olaya bu pencereden baktığımız zaman Yüksel Başkan'ın serzenişte bulunması da pek tabi çok normaldir. Öyle ki;
Gerek biz Spor yazarları gerekse yorum yapan taraftarlar eleştiri yaparken empati yapıyor muyuz? Eleştirilerin seviyeli bir üslup ile olmasına dikkat ediyor muyuz?
İşte bu noktada önce iğneyi kendimize Çuvaldızı karşımızdakine batırma erdemini göstermemiz gerekir!!!
Futbolun tek müşterisi taraftarlardır: onlar kimin transfer edildiğine kime kaç para verildiğine değil hedefe giden yolda elde edilen başarıya bakmalı, bu minvalde eleştiri yapma hakkına sahiptirler.
Ancak biz bazen öyle haddimizi aşıyoruzki: hiç üzerimize farz olmayan işlere burnumuzu sokmaktan ar etmiyoruz ne yazık ki !...
Bu noktada bazı maçlarda alınan sonuçlara ve oynanan oyuna sinirlenip bende ne kadar dikkat etsemde Çizmeyi aşıyorum belki de? 
Zira Madalyonun öbür yüzüne bakmıyorum, sabırsız davranışlar sergiliyorum...  
Bunu Samsunspor düşmanı olduğum için değil onu çok sevip sonucu hazmediğim için yapıyorum. Bir de birilerine şirin gözükmek için yalakalık yapmadığım için yapıyorum!!!    
O zaman Çuvaldızı bana iğneyi karşımdakine batırayım da durum 1 - 1 olsun...
    Ammavelakin Adab-ı Maşeret çizgisini aşmadıkça eleştiri yapmaya herkesin hakkı vardır. Çünkü gönül insanı hep gönlü hoş olsun ister.
Taraftar başarı ister...
Çoşmak ister...
Maçların sonunda yüzü gülsün ister...
Yoksa ne diye takım tutsun, ne diye fanatik taraftar olsun ki ???
Geride kalan maçlarda toplanan puanlara bakınca hala Samsunspor favori konumundaki yerini koruyor...
Şahsen benim itirazım ortaya koyduğumuz mücadele, hırs, kazanma azmi ve maçlarda oyun disiplinine sadık kalamayışımıza, bize hiç yakışmayan yediğimiz hatalı gollere dir...
Son oynadığımız Altınordu maçını katmıyorum. O maçta şansızlık ve Hakem tiryosunun kurbanı olduk...
Yabancı oyunculara gelince Sayın Yüksel Yıldırım Başkan' a tam olarak katıldığımı söyleyemem.
Zira: Tomane, Boli ve Yameogo ya hiçbir sözüm yok. Onlar kumaşlarını gösterdiler. Plumain ile Gyasi bir soru işareti. İnşallah onlarda tez elden takıma faydalı olmaya başlarlar. İstemeyenlerin gözleri kör olsun. Peki faydalı olamazlar ise bu Dünyanın sonu mu olur?
Asla, onlar gider yerine başkaları gelir.
    Bazen çok iyi Futbolcu alırsınız ama aşı tutmaz. Mazide bunun yüzlerce örneği var!
Unutmayalım ki Futbol Şirketi Yılport Sayın Yıldırım beyin ama Atatürk Armalı Samsunspor hepimizin. Onun tek sahibi ona Aşk ile Sadakat ile bağlı olan Vefakar ve Cefakar taraftarlardır...
Selam ve Saygıyla