Güncel
Giriş Tarihi : 26-01-2022 01:26   Güncelleme : 26-01-2022 11:15

Protan Turkey Kalite ile Birlikte Anılıyor

Membran ürünleri; suyla çeşitli şekillerde sürekli temasta olan tüm yüzeylerin hem alt hem üst kısımlarına su geçişinin engellenmesinde kullanılan temel bir izolasyon malzemesidir.

Protan Turkey Kalite ile Birlikte Anılıyor

Protan Turkey ürün kategorisinde geniş bir çeşitlilikle yer alan membran, çatı izolasyon başta olmak üzere birçok yalıtım uygulamasında kullanılır. Membranlar seçici geçirgen ya da ayırıcı özelliklere sahiptir. Son derece etkili bir su izolasyon malzemesi olan membranların doğru bir şekilde seçilmesi ve uygulanması; yüksek performanslı, kullanışlı ve ekonomik izolasyon çalışmalarına imza atılmasını sağlar. Membran ürünleri farklı kullanım alanlarına ve amaçlarına uygun özelliklerde üretildiğinden binaların terasları, çatıları, temelleri, havuzları, dış cepheleri başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılırlar.

Protan Turkey verimli yalıtım çalışmaları yapılması amacıyla tüm çatı tiplerinde en etkili sonuçların alınmasını sağlayacak özelikte membran üretimi yapar. Aynı zamanda hem korumalı hem de açık çatılara yönelik kişiye özel sistemlerin ve çözümlerin tedarikçisi olma görevini de üstlenir. Protan Turkey’in en büyük iş alanını çatılar ve membranlar oluşturmakta olup yalnızca teraslara ve yönelik yüksek kaliteli membran ürünleri sunmaz. Bunun yanı sıra yapılardaki yenilemelerde ve yeni yapılarda kullanılabilen radon koruyucu membranlar da Protan Turkey tarafından tedarik edilir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı kapsamında müşterilerinin ihtiyaçlarına göre geliştirilen ve özel üretilen çözümler sunan Protan Turkey pazar payını hızlı bir şekilde artırmaktadır.

Uygulama Alanının Özelliklerine Göre Seçim Yapmayı Unutmayın

Membranların inşaat teli, tuğla, beton ya da çelik blok gibi kuru kalması ve nemden uzak tutulması çok önemli olan malzemelerin kondisyonunun korunmasında çok önemli bir görev üstlenmesinin nedeni binaların hem içine hem dışına su geçişini önlemeleridir. Bu nedenle kaliteli ve doğru malzemelerle ve tabii ki kaliteli işçilikle gerçekleştirilen membran uygulamaları yapıların uzun yıllar boyunca sağlıklı ve dayanıklı bir şekilde varlığını sürdürmesinde önemli bir role sahiptir.

Çatı izolasyon uygulamalarının olmazsa olmazlarından biri membran ürünleridir. Kırma çatılar, basınçlı yer altı problemleri, su depolarının temelleri, gizli dere uygulamaları, otoparklar, göletler, yağmur dereleri, teras çatıları, ıslak mekanların su ve buhar yalıtımı, çiçeklikler, bahçe teras uygulamaları, pis su arıtma tesisleri, istinat duvarları ve bodrum duvarlarına yapılan yalıtımlar başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılabilirler.

Kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri olan membran ürünleri aynı zamanda yüzeylere uygulanma şekillerine göre de gruplandırılabilen ürünlerdir. Membran ürünlerinin en çok kullanılan çeşitlerinden biri olan sentetik membran ürünlerinin üretiminde elastomer ve plastik ham madde kullanılır. Uzun boylarda üretilmeleri sentetik membran ürünlerinin tek kat kullanılmasına imkan verir. Aynı zamanda içeriklerindeki kimyasal maddeler sayesinde oldukça uzun ömürlüdürler. Sentetik membranların ek yerlerinin birleştirilmesi için alev kaynağı kullanılması gerekmez. Bu işlem ek yerlerinin kimyasal sıvı ya da ısı gibi işlemlerle birleştirilmesiyle gerçekleştirilebilir. Sentetik membran ürünlerinin diğer bir özelliği UV ve rüzgar gibi dış ortam koşullarına dayanıklı su yalıtım örtüleri olmalarıdır. İklim koşullarına uygun ve UV dayanımlı ürünler oldukları için sentetik membranlar sıklıkla kullanılan izolasyon malzemelerindendir.

Elastikiyet, bitki kökü dayanımı, yüksek kaynak performansı, uzun hizmet süresi, delinme dayanımı, kolay uygulanabilirlik, kolay tamirat, su sızdırmazlık, yüksek yangın dayanımı ve yüksek mekanik dayanım; sentetik membranların yalıtım işlemlerinin temel malzemesi olmasının nedenleri arasında yer alır.

Sentetik Membran Ürünlerinin Özellikleri

Sentetik membran ürünleri termosetler ve termoplastikler olarak kategorize edilebilir. EPDM bir termoset malzeme iken ECB, FPO-TPO, HDPE ve PVC termoplastik malzemelerdir. Termoplastik malzemelerin en önemli özelliği ısıl işlemden geçebilerek yeniden işlenebiliyor olmalarıdır. Ancak bu termoset malzemelerde geçerli olan bir özellik değildir.

PVC yani polivinilklorid, PVC membran üretiminde kullanılan plastik bir alaşımdır. Uzun ömürlü, sağlam, zorlu hava şartlarına dayanıklı olan PVC uygun ve gerekli katkılar yardımıyla oluşturulur. PVC membran ürünlerinde UV emiciler de yer alır. Son derece etkili malzemeler olarak yırtılmaya ve kopmaya karşı koruma sağlarlar.

Protan, Norveç merkezli bir endüstri grubu aynı zamanda sentetik membran teknolojisinin lideri bir markadır. Siz de ihtiyaçlarınızı üst düzey verimlilikle sağlayabilecek özelliklere sahip, kaliteli ve ekonomik fiyatlı membran ürünlerine Protan Turkey ürün yelpazesi arasında ulaşabilirsiniz.