Kültür&Sanat
Giriş Tarihi : 20-09-2020 12:25   Güncelleme : 20-09-2020 12:25

SAMDOB’DAN UNUTAMAYACAKLARI BİR KONSER SAMSUNLULARI BEKLİYOR

 Dünyaca geçirmekte olduğumuz Covid-19 salgının sıkıntılı sürecine ilaç gibi gelecek  “Gala Konser”, 21 Eylül 2020 Pazartesi akşamına seyircilerini bekliyor.

SAMDOB’DAN UNUTAMAYACAKLARI BİR KONSER SAMSUNLULARI BEKLİYOR

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin titizlikle gerçekleştirdiği konserler dizisi “Gala Konser” ile devam ediyor. Samsunlu sanat severlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek açık havada gerçekleştirilmekte.

Biletleri günler öncesinden tükenen “Gala Konser” Samsun Devlet Opera ve Balesi binası yan tarafında bulunan açık Hava Sahnesi’nde 21 Eylül 2020 Pazartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleştirilecek. 

Piyanist Onur Altıparmak’ın solist sanatçılara eşlik edeceği “Gala Konser”de Samsun Devlet Opera ve Balesi Koro sanatçılarından Soprano Betül Uzunoğlu, Mezzo-Soprano Didem Çelik ve Tenor Özer Öndeş, G. Puccini, C. Saint-Seans, G. Bizet, J. Offenbach, G. Donizeti ve G. Verdi’nin unutulmaz opera ve operetlerinden seçilen aryaları Samsunlu sanatseverler için seslendirecek.

55 kişinin katılım sağlayabileceği, bir buçuk metre arayla sosyal mesafe kuralı gözetilerek düzenlenen koltuk dizilimi ile Samsun Devlet Opera ve Balesi binası önünde bulunan Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek “Gala Konser”  öncesinde dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı çalışanları tarafından konser alanının incelenmesi yapılarak pandemi koşullarına uygunluk kontrolleri gerçekleştirildi ve en üst seviyede tedbirler alındı.

Samsun Valiliği’nin yayınlamış olduğu genelgeyle zorunlu hale gelen HES kodu uygulaması, konser alanı girişinde görevlilerce yapılacak. Etkinlikten bir saat önce gelecek olan seyirciler, E-Devlet sistemi üzerinden aldıkları HES kodu ile risk grubunda olup olamadıkları sorgulandıktan sonra, ateş ölçümü yapılarak konser alanına girişleri gerçekleştirilecek. Konser alanına giriş yapılmasıyla maske takmanın zorunlu olacağı konserde, önceden sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanan oturma düzeniyle bir buçuk metre arayla oturmaları sağlanacak.

Etkinlikler esnasında da izleyicilerin maske kullanımlarının ve sosyal mesafe kurallarına uyumlarının kontrol ve takip edileceği, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen pandemi kurallarına harfiyen uyulması hedeflenen etkinliklere ait sezon biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişeleri hafta içi ve cumartesi günleri saat 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri saat 20.30’a kadar açıktır.