11 ARALIK 2019 Çarşamba 05:27
Advert
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 08-08-2019 18:58

Samsun Halkının Sağlığı Beceriksiz Yönetimlerin Oyuncağı Değildir! 

CHP Samsun İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik çok sert açıklamalarda bulundu. Başkan Kundak; 'Halkımızın sağlığı beceriksiz yönetimlerin oyuncağı değildir.' dedi.

Samsun Halkının Sağlığı Beceriksiz Yönetimlerin Oyuncağı Değildir! 

HALKIMIZIN DESTEĞİYLE YÜRÜY0RUZ
CHP Samsun İl Başkanlığı yaptığı açıklamada; 'Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı SASKİ tarafından Büyükşehir Belediye Meclisinde AKP ve MHP’li üyelerin çoğunluk gücüne dayanarak muhalefet üyelerinin bütün itirazlarına rağmen içme suyuna yapılan fahiş zamla halkımızın temiz suya erişim hakkının kısıtlandığı herkes tarafından bilinmektedir. Haksızca yapılan su zammının geri alınması konusunda hukuki demokratik yollarla halkımızın desteğini alarak yürüttülen mücadelemiz halen devam etmektedir. ' dedi.

KENTİ YÖNETMEKTEN ACİZLER
'Zam yapma konusunda çok becerikli ve atik olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentin kanalizasyonunu yönetmekten acizdir' diyen CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak; 'Samsun’u turizm kenti yapma iddası ile yönetime gelenler ilk yüz günlük icraatları ile en turistik ziyaret noktalarımız olan Liman İçi ve Atakum Sahillerimizi kanalizasyon atıklarıyla doldurarak turizm konusunda ne kadar iddialı olduklarını ortaya koydular.' diye konuştu.

MAVİ BAYRAKLAR KALDIRILDI
Bakan Kundak açıklamalarına şöyle devam etti;  'Kent merkezindeki kanalizasyon ve arıtma sistemlerinden, yağmur kanallarına, sahillere, denizimize ve Mert Irmağına kanalizasyon ve arıtma suları boşaltılmaktadır. Atakum İlçemizde SASKİ tarafından denize akıtılan kanalizasyon nedeniyle plajlarda bulunan mavi bayrakların  kaldırıldığı bilinmektedir.  SASKİ'nin ithal bürokratları halkın sağlığını tehlikeye atmıştır.  SASKİ'nin şehri tanımayan, gönül bağı olmadan atanan beceriksiz ve sorumsuzluğu nedeniyle,  yağmur kanallarına, denize, plajlara, Mert Irmağına doğrudan kanalizasyon ya da atık su boşaltılması nedeniyle çevre kirliliğinin yanı sıra halkımızın sağlığı da tehlikeye sokulmuştur.' şeklinde konuştu.

VALİLİĞE MÜRACAATTA BULUNDUK
Kundak sözlerini şöyle tamamladı: 'Bilindiği gibi sahilimiz  Atakumlulara hizmet verdiği kadar dışarıdan gelen dahası Amasya, Tokat, Çorum gibi komşu İllerimizden gelen vatandaşlarımıza da hizmet vermektedir. Sorumlular hakkında gerekli idari soruşturma derhal başlatılmalıdır. Samsun halkının korunması amacıyla CHP Samsun yönetimi olarak, dün itibariyle (7 Ağustos Çarşamba) Samsun Valiliğine resmi başvuruda bulunarak; Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu ile İl Mahalli Çevre Kurulunun acil olarak toplanması talebinde bulunduk. CHP olarak Samsun Halkının sağlığının ve kentimizin çevre temizliğinin korunmasının yanısıra sorumsuzca davranan yöneticiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağız.'

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA