Samsun Haber
Giriş Tarihi : 31-03-2021 17:58   Güncelleme : 31-03-2021 17:58

Samsun Tabip Odası'ndan tam kapanma çağrısı!

Samsun Tabip Odası, KoronaVirüs vakalarının pik yaptığı Samsun'da iki haftalık tam kapanma uygulanması çağrısında bulundu.

Samsun Tabip Odası'ndan tam kapanma çağrısı!

Samsun Tabip Odası, KoronaVirüs vaka sayısında Türkiye birincisi olan Samsun'da alınması gereken tedbir ve önlemlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Samsun Tabip Odasından Doktor Metin Turutoğlu tarafından yapılan açıklamada, Samsun için acil alınması gereken önlemlerin başında iki haftalık tam kapanma tavsiyesi geldi. Tabip Odası Saymanı Doktor Turutoğlu yaptığı açıklamada, Samsun İl Pandemi Kuruluna şu öneriler yapıldı.

"Samsun özelinde temel, zorunlu ve acil mal ve hizmet üreten iş kolları dışındaki bütün iş kollarında salgın süresince çalışma durdurulmalı, en az iki hafta tam kapanma sağlanacak şekilde çalışmalar başlatılmalıdır. Covid-19'a karşı bağışıklama çalışmaları riskli ve vaka sayısı yüksek illere öncelik verilerek ve hızlanarak yapılmalıdır. Gerekirse bu illerde iki doz arasındaki süre iki hafta olacak şekilde kısaltılmalıdır. Samsun bu bağlamda öncelikli iller arasına alınmalıdır. Riskli illere seyahatler kapatılmalı yada kısıtlanmalıdır. Yüz yüze eğitimin bundan sonra aksamaması için okullarda her türlü tedbirin alınması, okullardaki filyasyona yönelik daha somut adımların atılması, diğer Milli Eğitim çalışanları ve öğretmenlerin çok acil aşılanmasının sağlanması gerekmektedir."