Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-07-2020 23:13   Güncelleme : 12-07-2020 23:20

Samsun'a şehit ateşi düştü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak'ta gerçekleştirdiği Pençe-Kaplan Operasyonu'nda hainlerle girilen silahlı çatışmada Samsunlu Astsubay Ethem Demirci şehit düştü.

Samsun'a şehit ateşi düştü

Samsun’un Havza ilçesi nüfusuna kayıtlı Şehit Hv. Piyade Astsubay Ethem Demirci, Havza’da defnedilecek.

Şehitin Naşı bu gece 23.15 de Merzifon hava alanında karşılanarak Havza’ya getirilecek. Evli olan Şehit Demirci öğlen namazına müteakip Kevser Camisinde yapılan tören sonrası Kocapınar Mahallesine defnedilecek.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 12 Temmuz 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmış yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, başsağlığı mesajında “Silah arkdaşımız, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde 12 Temmuz 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.